3 svarīgi parametri, kas jāņem vērā, pērkot portatīvo datoru spēlēm

 

portatīvie datori spēlēmKad cilvēki dzird jēdzienu “portatīvais dators spēlēm”, daudzi uzreiz iedomājas, ka tas skan nepareizi, jo, kā gan vienkāršs laptops spēj nodrošināt tādu jaudu, kāda nepieciešama spēlēm? Taču patiesībā datori savā attīstībā līdz mūsdienām ir nogājuši ļoti garu ceļu, sasniedzot līmeni, kad tie beidzot var sacensties ar jaudīgajiem stacionārajiem datoriem.

Taču, kā ir ar parametriem? Vai tos jāizvērtē līdzīgi kā parastajiem datoriem, vai arī portatīvajiem datoriem tie ir citādi? Un kā ar cenām? Vidēji portatīvie datori spēlēm maksā no 600 līdz pat 2000 eiro, un cena atšķiras gan pēc zīmola, gan modeļa, gan specifikas. Taču tas nav viss, kas jāņem vērā.

  1. Video karte

Video karte ir pirmais, kam jāpievērš uzmanība, pērkot portatīvo datoru spēlēm. Tās kvalitāte un parametri ievērojami ietekmē to, kāda būs spēlēšanas pieredze. Ja iepriekš esi veicis izpēti par to, kādas spēļu datoru video kartes ir pieejamas, noteikti būsi dzirdējis tādus nosaukumus kā NVIDIA un AMD – tās abas ir atšķirīgas kartes. Atceries to, ka iespējams iegādāties arī tādus datorus, kuros ir vairākas video kartes, taču labāko jāizvēlas tev pašam, ņemot vērā arī tādu aspektu kā 4K izšķirtspēja vai iespēju spēlēt uz vairākiem monitoriem vienlaicīgi.

  1. Procesors

Domājot par portatīvā datora procesoru (CPU), prātīgāk ir izvēlēties jaunākās paaudzes modeļus. Tas, protams, attiecas arī uz citām datoru daļām. Intel procesori ir pieprasītākie un, visticamāk, arī kvalitatīvākie, tādēļ, ja domā, kuru datoru pirkt, izpēti, lai tam būtu Core i7 vai vismaz i5 procesors. Tam seko i3, kas arī ir optimāla izvēle, taču AMD, kas ir iepriekš minēto konkurents, labāk atstāt malā.

  1. Operatīvā atmiņa jeb RAM

Neizvēlies zemāku par 8 GB, jo tas ir minimālais operatīvās atmiņas apjoms, kas nepieciešams, lai tu varētu ērti spēlēt spēles portatīvajā datorā. Taču, ja neesi pārliecināts, vai šāda atmiņa spēs “pavilkt” spēles, kuras vēlies izmēģināt, kā arī aplikācijas, tiešsaistes straumēšanu utt., izvēlies 12 līdz 16 GB atmiņas apjomu. Pievērs uzmanību tam, vai dators, kuru esi noskatījis, pieļauj iespēju mainīt operatīvās atmiņas lielumu, to vajadzības gadījumā palielinot.

Citi faktori

Iepriekš minētie trīs aspekti ir svarīgākie, kas jāņem vērā vienmēr, kad vēlies iegādāties portatīvo datoru spēlēm. Taču, protams, kopumā tava izvēle ir atkarīga no vēlmēm un specifiskām vajadzībām. Mūsdienās datori ir dažādi, tāpat arī to parametri. Iespējams, der pievērst uzmanību arī ekrāna izšķirtspējai, displeja izmēram, baterijas darbības ilgumam, dzesēšanas sistēmai, klaviatūras dizainam un lietošanas ērtībai, kā arī datorpelei, austiņām, skaļruņiem un citām sastāvdaļām. Protams, to visu jāizvēlas, vadoties pēc sava pieejamā budžeta.