4 ieteikumi budžeta plānošanai 2019. gadā

aizdevums internetāJaunais gads jau ir tepat aiz stūra, un ir pienācis pēdējais brīdis sakārtot visus ar naudu saistītos jautājumus, palūkojoties uz savu esošo budžetu. Piedāvājam Tev 4 vērtīgus ieteikumus, kas palīdzēs veiksmīgāk plānot personīgās finanses 2019. gadā.

  1. Izvērtē savus ienākumus un izdevumus.

Lai izveidotu budžetu, kas piemērots tieši Tev, vispirms nepieciešams saprast savu ienākumu un izdevumu apjomu. Runājot par ienākumiem, pievērs uzmanību avotiem, no kuriem ienāk nauda – oficiālā darba vieta, dažādi papildu peļņas avoti, nodokļu pārmaksa, dāvinājumi un citi veidi. Ikviens ienākumu veids ir svarīgs, lai saprastu, kā veidot savu budžetu nākotnē.

Lai to veiksmīgāk izdarītu, iesakām veikt pierakstus vai nu uz papīra, datorā, vai izmantojot kādu no mūsdienīgajām budžeta aplikācijām. Katru reizi, kad saņem naudu, piefiksē to tabulā vai sarakstā, lai mēneša beigās varētu izveidot kopsavilkumu.

Ne mazāk svarīgi budžeta plānošanā ir arī izdevumi. Primāri Tev būtu jāraugās, lai katru mēnesi izdevumi nepārsniegtu ienākumus. Lai to izdarītu, pirmo soli mēs jau minējām, proti, piefiksēt visus ienākumus. Taču tikpat cītīgi katru mēnesi nāksies apkopot arī visus izdevumus, kas, protams, nebūs tik vienkārši, jo mūsdienās cilvēki norēķinās gan skaidrā, gan ar karti, gan internetbankā. Šīs visas izmaksas būs jāapkopo.

Pēc tam tās ieteicams sadalīt kategorijās – pārtika, komunālie maksājumi, īre, auto, izklaide un citās. Tādējādi varēsi izanalizēt, kurām kategorijām katru mēnesi tērē visvairāk naudas. Padomā – vai tiešām vēlies turpināt tādās pašās proporcijās tērēt naudu, vai arī gribi ieviest pārmaiņas?

  1. Pārdomā savas vajadzības un vēlmes.

Tagad Tu zini savus ienākumus un izdevumus, kas ir budžeta plānošanas pamatakmeņi, tādēļ vari doties pie nākamā soļa. Bet vienmēr atceries – svarīgākais ir censties tērēt mazāk, nekā Tu nopelni. Ja apzinies, ka Tev to nav viegli izdarīt, ir vērts pievērst uzmanību savām vajadzībām un vēlmēm. Īre? Viennozīmīgi tā būs vajadzība, jo Tev nepieciešama vieta, kur dzīvot? Suši komplekts ar piegādi mājās vai došanās uz kino ar draugiem? Tās noteikti būs vēlmes (turklāt ļoti labas).

Tagad pēc šī paša principa sakārto savas ikmēneša izmaksas “vēlmēs” un “vajadzībās”, bet pēc tam katru no tām novērtē 5 baļļu sistēmā, cik daudz prieka Tev tās sniedz (1 – nemaz, 5 – ļoti daudz prieka). Ja Tavā sarakstā ir maznozīmīgi izdevumi, kas nenes daudz prieka, no tiem, visticamāk, būtu ieteicams atteikties.

  1. Ņem vērā, ka viss var nenotikt, kā plānots.

Neatkarīgi no tā, cik detalizēti un perfekti Tu izveido savu budžetu, gandrīz vienmēr var rasties situācijas, kuru rezultātā tiek ietekmēta Tava finansiālā situācija. Tās var būt veselības problēmas, vajadzība pēc auto remonta, steidzamas santehnikas iegādes vai mājokļa uzlabojumiem. Protams, ir viegli sekot līdzi plānotām izmaksām, taču, ko darīt šajā gadījumā, kad pēkšņi vajadzīgi papildu finanšu līdzekļi?

Viens no iespējamiem variantiem ir segt izdevumus un steidzami veikt budžeta pārplānošanu, samazinot izmaksas, piemēram, pārtikai vai citām kategorijām. Tāpat šādās situācijās cilvēkiem nereti noder Ladyloan.lv aizdevums internetā – to var ātri noformēt un saņemt tieši tad, kad nepieciešams. Taču vienmēr rūpīgi izvērtē savas iespējas atmaksāt aizdevumu.

  1. Izmanto to sistēmu, kas der tieši Tev.

Pēc tam, kad budžeta plānošana katru mēnesi būs kļuvusi par ieradumu, Tu redzēsi, ka pārvaldīt savas finanses varēsi daudz vienkāršāk, jo zināsi, cik daudz nopelni un cik iztērē. Tas arī ļaus saprast, kurām kategorijām izdevumus vajadzētu samazināt, lai novirzītu tos citur. Atceries, ka divu vienādu pieeju budžeta plānošanā nav – katram tās ir atšķirīgas, tādēļ neietekmējies no citu padomiem un pieredzes.