4 ieteikumi, kā iegūt priekšnieka uzticību

naudas pelnīšana darbāJa esi pārvarējis darba interviju un pieņemts darbā, pirmā mazā uzvara ir sasniegta. Turpmāk jāstrādā tā, lai attaisnotu uz Tevi liktās cerības un priekšnieks arvien vairāk varētu Tev uzticēties. 

Kā skaidro psiholoģijas zinātne, uzticība iet roku rokā ar spēju iesaistīties ilgnoturīgās attiecībās, nebaidoties būt patiesiem vienam pret otru. Ja vēlies patiesas attiecības ar savu darba devēju, Tev palīdzēs šie 4 padomi.

 

  • Strādā savā darba vietā bez bailēm. Bailes ir tās, kas paralizē un aizēno skaidru domu gaitu. Ja padotajam ir nemitīgas bailes no priekšnieka, tad viņš piedzīvos stīvumu sarunās, neapdomīgus lēmumus, kas balstīti bailēs un nespēju atklāt savu vīziju par uzņēmumu, pat ja tā būs spīdoša. Ja tas ir par Tevi, tad pēc iespējas ātrāk atrisini psiholoģisko saspīlējumu, jo priekšnieks noteikti jutīs Tavas iekšējās bailes. Tās apgrūtinās komunikāciju svarīgos brīžos. Tātad, ja vēlies sasniegt produktīvas darba stundas, cieņpilnas un nepiespiestas sarunas ar savu priekšnieku, Tev noteikti jātiek vaļā no iekšējām bailēm.
  • Necenties pielīst priekšniekam. Esi ieinteresēts uzņēmuma attīstībā, esi lojāls un gatavs darīt papildus, lai atvieglotu priekšnieka darbu, tomēr necenties pielīst. Tas ne tikai sabojās Tavas attiecības ar kolēģiem, bet nedos cerētos panākumus attiecībās ar priekšnieku. Mēģinājumi izpatikt noteikti tiks pamanīti, jo tie nebūs patiesi. Nepārcenties ar nevajadzīgas aktivitātes izrādīšanu vai liekvārdību brīžos, kad ir labāk paklusēt. Profesionalitāte un lojalitāte ir īpašie instrumenti, kas izmantojami, lai sasniegtu pozitīvu karjeras kāpumu. Pārspīlēti komplimenti, atklāti glaimi var smagi maksāt, ja Tavs priekšnieks īpaši šādu uzmanības iegūšanas veidu necieš. 
  • Esi uz viena viļņa ar priekšnieku. Mācies vairāk nekā no Tevis prasa, seko līdzi uzņēmuma darbībai un nozares aktualitātēm. Priekšnieks novērtēs, ja būsi zinošs un spēsi risināt produktīvas sarunas. Pievērs uzmanību detaļām, jautājumiem, kas interesē priekšnieku. Izrādi cieņpilnu attieksmi pret to, ko viņš stāsta un centies iespēju robežās vienmēr būt atvērts viņa idejām. Ja nepiekrīti, cieņpilni paskaidro savu nostāju un sniedz savus ieteikumus. Priekšnieks varēs Tev uzticēties, ja būs pārliecināts, ka Tu saproti viņa nostāju darba jautājumos. Uzticība ir tieši tā, kas notur labu klimatu savstarpējās attiecībās, īpaši, ja priekšnieks redzēs, ka proti dot pienesumu uzņēmumam. Centies izprast priekšnieka vadības stilu. Ja tajā ir vieta gaumīgiem jokiem, nebaidies ar priekšnieku pajokot, turpretī, ja ir saspringta dienas kārtība, izrādi nopietnu attieksmi.
  • Cieni sevi un priekšnieku. Tev jāmāk parādīt arī cieņa pret sevi un savām vērtībām. Ir dienas, kad, protams, jānoliek malā savas vajadzības un jāpiekrīt uzņēmuma labā pastrādāt arī virsstundas. Tomēr, ja nenovilksi robežas un būsi gatavs kaut nakšņot darba vietā, lai tikai visi darbi ir izdarīti, ar laiku vari zaudēt cieņu pret sevi. Ja redzi, ka uzņēmumam nepieciešams papildus ieguldījums no Tevis, atklāti pasaki, ka, cienot priekšnieku, esi gatavs ieguldīties (lasi vairāk arī šajā bloga rakstā). Lojāla attieksme tiks novērtēta. Tāpat netraucē priekšnieku mazos jautājumos, ja ir iespēja tikt galā pašu spēkiem. Cieni viņa darbu un brīvdienas.