4 ieteikumi, kā ietaupīt naudu ziemā

naudas aizdevumsGalvenais, mēģinot ietaupīt naudu jebkurā situācijā, ir nevis izmaiņu apjoms, bet gan tas, cik rezultatīvas ir izmaiņas. Arī nelielas izmaiņas var būtiski ietekmēt budžetu. Jāņem vērā, ka ziemā visvairāk finanses prasa tieši komunālie rēķini, kurus tiešā veidā ietekmē aukstums. 

Lai samazinātu šos rēķinus, taču nemazinātu komfortu, sniedzam 4 ieteikumus, kā ietaupīt naudu ziemā:

Izmantojiet biezu apģērbu un pledus

Kad atrodaties mājās, uzvelciet biezu apģērbu, piemēram T-kreklu ar džemperi un treniņbikses. Tāpat valkājiet arī biezas zeķes, vislabāk tieši vilnas zeķes. Vairāki apģērba slāņi saglabās Jūsu ķermeni siltāku, tādējādi Jūs varēsiet samazināt mājokļa temperatūru, samazinot siltuma rēķinu.  

Kad atpūšaties, skatoties televizoru vai baudot nesteidzīgu maltīti, izmantojiet pledu un apsedzieties! Pleds ļauj sasildīties pārsteidzoši īsā laikā, ļaujot justies labi neatkarīgi no apkārtējās vides temperatūras. Apvienojiet biezu apģērbu ar pledu, un Jums vairs nebūs jāuztraucas par gaidāmo siltuma rēķinu.  

Izbaudiet mājas maltītes

Ievietojot maltīti cepeškrāsnī, Jūs sildāt ne tikai ēdienu, bet arī mājokli. Katru reizi, kad atverat cepeškrāsns durvis, siltums no krāsns lēnām izplatās pa mājokli. Daži pat mēdz atstāt krāsns durvis atvērtas, lai mājoklis uzsilst ātrāk. Ziemā šis papildu karstums ir liels ieguvums, jo tas nedaudz paaugstina mājokļa temperatūru, ļaujot samazināt siltuma plūsmu. 

Jāņem vērā, ka mājas maltītes sniedz divkāršu ieguvumu – Jūs ietaupāt gan uz siltuma rēķina, gan uz ārpus mājas maltīšu rēķina. Apdomājiet šo variantu – varbūt cepeškrāsns iegādei esat izmantojis tādu iespēju kā naudas aizdevums, un šī ir tā reize, kad varat gūt no tā pamatīgu labumu? 

Izmantojiet siltuma regulāciju gudri

Ja Jūsu ikdiena ir iekārtota tā, ka gandrīz visu savu laiku pavadāt tikai vienā vai divās istabās, apsveriet iespēju pilnībā izslēgt apsildi telpās, kuras tik bieži neizmantojat. Atcerieties – centrālā apkure ir daudz neefektīvāka par krāsns apkuri, taču, ja Jūs siltuma regulāciju izmantojat gudri, tas ir daudz lētāk!   

Izslēdziet siltumu ik reizi, kad dodaties ārpus mājas vai dodaties gulēt. Ja jūtat, ka paliek vēss, ieslēdziet to. Pastāvīga un gudra regulācija nodrošinās, ka nepārmaksājat par siltumu, kas nav nepieciešams un ko neizmantojat.

Mitriniet gaisu

Varētu šķist neticami, taču gaisa mitrināšana patiesībā ir lielisks līdzeklis enerģijas izmaksu samazināšanai ziemas periodā. Vairumā gadījumu siltuma plūsma rada sausu gaisu. Savukārt sauss gaiss rada situāciju, ka siltums mājoklī nav noturīgs, iespējams, Jums šķiet vēss pat tad, ja ir silts.    

Gaisa mitrinātājs atrisina abas šīs problēmas. Mitrums gaisu ne tikai padara siltāku, bet arī liek tam ilgāk noturēt siltumu. Pateicoties gaisa mitrinātājam, temperatūra Jūsu mājoklī pazemināsies lēnākā tempā.