7 ieteikumi, kā ietaupīt naudu

kredīts internetāIkdienā saskaramies ar dažādiem skaļiem un krāsainiem aicinājumiem iegādāties jaunāko viedtālruni, doties eksotiskā brīvdienu ceļojumā, apmeklēt pasaulē populāra mūziķa koncertu vai jaunākās teātra izrādes pirmizrādi.

Svarīgākais solis, kas sperams ietaupīšanas virzienā, ir mainīt savus paradumus, tādēļ šeit apkopoti 7 ieteikumi, kas varētu palīdzēt.

  1. Sīknaudas krāšana.

Sīknaudai ikdienā īpaša uzmanība tiek pievērsta tikai tad, ja maka monētu sadaļu vairs nav iespējams aiztaisīt, vai arī pārdevēja veikalā atlikumu izdevusi izmantojot tikai monētas.

Labs risinājums ir katru vakaru visu sīknaudu no maka sabērt krājkasītē, burciņā vai kādā citā traukā. Šādā veidā pat mēneša laikā iespējams sakrāt vairākus desmitus eiro nemaz nepamanot naudas zudumu.

  1. Savlaicīga rēķinu apmaksa.

Ja kādreiz gadījies kādu rēķinu apmaksā ar kavēšanos, nākošajā rēķinā noteikti esat pamanījuši ailīti ar nosaukumu nokavējuma procenti. Tādēļ, lai izvairītos no pavisam nevajadzīgiem papildus izdevumiem, varat bankā noformēt automātiskos maksājumus, lai visi rēķini tiktu apmaksāti savlaicīgi.

  1. Iepirkšanās ar sarakstu.

Spontāni ieprērkoties veikalā bieži vien tiek iegādātas nevajadzīgas lietas, ko pēcāk nākas pat izmest.

Lai pirkumi būtu pārdomāti un netiktu lieki iztērēta nauda, ir nepieciešams sastādīt sarakstu, ko un cik daudz nepieciešams iegādāties, un, ieejot veikalā, arī stingri pie šī saraksta pieturēties. Starp citu, ietaupīt uz spontāniem pirkumiem ir iespējams arī apmeklējot veikalu reizi nedēļā, nevis katru dienu.

  1. Kafijas gatavošana mājās.

Šķietami pašsaprotams ir ieradums, piemēram, no rīta ceļā uz darbu iegriezties kādā tirdzniecības vietā pēc kafijas līdzņemšanai, tomēr pavisam vienkārši parēķinot, par naudu, kas tiek iztērēta iknedēļas darba dienu rītu kafijas tasītēm, var iegādāties kafijas pupiņas vai malto kafiju, kas pietiks daudz ilgākam laikam, vienkārši kafiju pagatavojot mājās un paņemot līdzi termokrūzē.

  1. Audzēt pašiem.

Apvienojiet patīkamo ar lietderīgo – pārvērtiet savu balkonu vai palodzes par mazdārziņu, jo podiņos iespējams audzēt ne tikai zaļumus, bet arī tomātus un pat gurķus. Sēklas nemaksā dārgi, varat audzēt garšaugus, kurus svaigus veikalos nemaz nevar iegādāties, un būt pilnīgi pārliecināti par to, ka izaudzētais ir tīrs no nevajadzīgām ķīmiskām vielām.

  1. Atbrīvoties no nevajadzīgām lietām.

Lieliska iespēja ne vien atbrīvoties no lietām, kas netiek izmantotas, bet arī gūt papildus ienākumus. Sociālajos tīklos, piemēram, portālā Facebook, ir neskaitāmas pirkšanas un pārdošanas grupas tieši tiem cilvēkiem, kas vēlas vai nu no nevajadzīgā atbrīvoties, vai iegādāties ko citu.

  1. 48 stundu likums.

Pirms jebkura apjomīgāka pirkuma, īpaši, ja lēmums pieņemts pilnīgi spontāni, ir ieteicams nogaidīt 2 dienas, izsvērt visus par un pret, tai skaitā arī finansiālos aspektus.

Ja lēmums par preces iegādi pēc 2 dienām ir pozitīvs, tomēr ir nepieciešami papildus līdzekļi, kā risinājums var būt kredīts internetā, pirms šī soļa rūpīgi un atbildīgi izvērtējot iespējas aizdevumu atmaksāt.