7 padomi, kā izkārtot mēbeles viesistabā

sekcijas viesistabaiNeatkarīgi no tā, kādam mērķim viesistaba vai dzīvojamā istaba tiek izmantota, skaidrs, ka tai ir jābūt maksimāli funkcionālai un komfortablai, tādēļ liela nozīme jāpievērš tās iekārtojumam un mēbeļu izvietojumam tajā.

Lai arī viens no visu laiku labākajiem padomiem ir pirms došanās uz mēbeļu veikalu izmēģināt vairākus iespējamos izkārtojumus un tad izvēlēties optimālāko variantu, tomēr pastāv arī citi veidi, kā izvēlēties labākās mēbeles istabai un atrast tām piemērotāko vietu.

Novērtējiet funkcijas

Vispirms jāizvērtē, kādas tieši mēbeles vajadzīgas un kādas funkcijas tām jāpilda. Kādas aktivitātes telpā notiks? Cik daudz cilvēkiem šajā telpā vajadzētu ērti sasēsties? Vai ir nepieciešama papildus guļvieta? Ja ir skaidri noteiktas prasības, varēs arī vieglāk noteikt, kādas mēbeles, piemēram, dīvāni un sekcijas viesistabai, nepieciešamas.

Nosakiet centrālo punktu

Pirms iekārtojiet telpu, nosakiet, kurš būs centrālais punkts istabā. Tas var būt, piemēram, kamīns, televizors, mākslas darbs, logs vai jebkas cits. Ja vien iespējams, mēbeles vajadzētu izkārtot ap to.

Novērtējiet satiksmes plūsmu

Izvērtējiet, kuri ir galvenie un sekundārie pārvietošanās virzieni telpā – tas palīdzēs veiksmīgāk plānot mēbeļu izvietojumu. Jāņem arī vērā tas, cik viegli būs pārvietoties gar mēbelēm un starp tām.

Mēbeles novietojiet prom no sienām

Viesistabai galvenokārt jānodrošina komforts, tādēļ svarīgi tajā radīt omulīgu gaisotni. Viens no veidiem, kā to panākt, ir mēbeles nenovietot tieši pie sienas, bet gan mazliet nost no tās.

Ievērojiet balansu

Izvietojot mēbeles, gādājiet par to vienmērīgu izkārtojumu, lai izvairītos no tā, ka viena telpas puse ir pārblīvēta ar mēbelēm, taču otrā novietots centrālais apgaismojums.

Izmantojiet paklājus

Apsveriet iespēju telpā izvietot paklāju – pirmkārt, tas telpu padarīs daudz omulīgāku, otrkārt – tādā veidā būs vieglāk grupēt mēbeles pa zonām, novietojot paklāju, piemēram, starp galdu un atpūtas krēsliem.

Izplānojiet apgaismojumu

Veidojot mēbeļu izkārtojumu plānu, svarīgi ņemt vērā arī apgaismojumu. Ir diezgan briesmīgi izveidot lielisku mēbeļu izkārtojumu un pēc tam saprast, ka nav iespējams nodrošināt piemērotu apgaismojumu.