Aktīvā atpūta bērniem

 

velosipēdi bērniemAktivitātes kopā ar bērniem ir svarīgas, to zina ikviens vecāks. Vēlamies pēc iespējas vairāk savas atvases iesaistīt dažādos pulciņos, brīvdienās doties pie dabas vai uz laukiem un kā citādi nodrošināt, ka bērns nepavada savu laiku tikai telpās un ieracies kādā no modernajām viedierīcēm vai datora ekrānā.

Protams, arī prasmes apieties ar jaunajām tehnoloģijām nav nekas slikts, tomēr visu vajag ar mēru – sabalansēti un piedāvājot bērnam iepazīties ar dažādām iespējām, lai radītu plašāku interešu loku. Tā bērns, no daudzajām iespējām, spēs izveidot, attīstīt un ar laiku nostiprināt to interešu aktivitātes, kas patiešām patīk un padodas.

Velosipēdi bērniem ir viena no mīļam un tīkamām brīvā laika pavadīšanas nodarbēm. Teju ikviens vecāks savas atvases iepazīstina ar velobraukšanas priekiem. Vienmēr sākam ar mazajiem trīsriteņiem (lai gan tagad parādījušies arī jauni varianti – balansa velosipēds, koka skrejritenītis un citi), lai bērns varētu iemācīties noturēt līdzsvaru un mīt pedālīšus, tiekot uz priekšu, tomēr vēl jūtoties droši. Tad, biežie vien tiek pāriets uz nedaudz lielāku bērnu velosipēdu (kuram pamazām, ar laiku, tiek noņemti palīgritentiņi) un tad jau lielais – pusaudžu velosipēds.

Braucot ar velosipēdu bērns iemācās daudz – gan praktisko par līdzsvara noturēšanu, gan par nepieciešamajām aktivitātēm, gan arī izbauda būšanu ārā, dabā. Ir ģimenes, kas regulāri, katru vasaras sezonu dodas garākos velobraucienos kopā ar bērniem, pieradinot un veidojot bērna izturības līmeni – spēt nobraukt arvien vairāk kilometru, to padarot gan par jauku ģimenes tradīciju, gan nodrošinot, ka arī izaugot, bērnam patiks aktivitātes ārpus mājas.

Bieži vien velosipēdi bērniem nav lēts prieks, tāpēc tie vai nu ceļo ģimenes mantojumā (vecais velosipēds tiek nodots brāļiem un māsām vai radu bērniem, kas mazāki, kamēr pašu bērni jau izauguši no velosipēda un nepieciešams jauns) vai arī tiek meklēti lietoti velosipēdi. Tomēr jaunu velosipēdu vajadzētu gādāt divos posmos – kad pērkam pašu pirmo – mazajiem paredzēto velosipēdu.

Lai tas būtu labā kvalitātē un neradītu bērnam nepatīkamas sajūtas par braukšanu ar velosipēdu. Pirmā pieredze saskaroties un braucot ar velosipēdu bērnam ir svarīga – ja braukšana būs nekomfortabla, velosipēds nepiemērots, tehniski grūti braucams, bērnam radīsies nepatika par velosipēdu un pēc tam vecākiem nāksies krietni vien nopūlēties, lai pierunātu bērnu doties nākamajā izbraucienā.

Otra reize, kad labāk iegādāties jaunu un labas kvalitātes velosipēdu, ir tad, kas jau meklējam lielāku, pusaudžu tipa velosipēdu, no kura bērns tik ātri neaizaugs.