Iegādājies datoru nepārmaksājot!

 

datori lētākIkviens lielāks pirkums tiek rūpīgi plānots un pārdomāts, lai iegādātā prece attaisnotu gan mūsu vēlmes attiecībā uz tās izmantošanu, gan arī tajā ieguldītos līdzekļus.

Teju ikvienam lietošanā ir dators, taču pienāk laiks, kad tas jānomaina uz jaudīgāku datoru vai arī tavi datora lietošanas paradumi ir mainījušies un vēlies iegādāties jaunu datoru, kas būs piemērots tavam dzīvesveidam un vajadzībām.

Šajā rakstā tiks sniegti padomi, lai tu nepārmaksātu, iegādājoties jaunu datoru.

Ko pirkt?

Ja esi nonācis pie domas par jauna datora iegādi, tad droši vien tas saistīts ar konkrētu vajadzību- kādēļ dators tev ir nepieciešams, kādi tehniskie parametri ir tev svarīgākie. Atbildot uz šo jautājumu, zināsi, ko tad īsti pirkt- personālo datoru, portatīvo datoru vai planšetdatoru.

Visi iepriekšminētie datori atšķiras pēc to izmantošanas iespējām, kā arī katra priekšrocībām. Izvēloties sev atbilstošo datora veidu, izvēlies arī savām plānotajām darbībām atbilstošus tehniskos parametrus.

Ja datorā būs nepieciešams uzglabāt lielu apjomu informācijas, piemēram, foto vai video failus, tad pievērs uzmanību cietā diska apjomam, lai pēc tam nebūtu jāiegulda līdzekļi cietā diska apjoma palielināšanai.

Savukārt, ja esi iecienījis skatīties jaunākās filmas savā datorā, tad izvēlies datoru ar augstu izšķirtspēju, lai filmas skatīšanās sniegtu gaidīto baudījumu.

Veicot izvēli un salīdzinot datoru parametrus, izvēlies tādus, kurus patiešām izmantosi, jo datora aprīkojums nosaka arī tā cenu. Šādā veidā samaksāsi par datoru, kurš aprīkots atbilstoši taviem izmantošanas paradumiem.

Kur pirkt?

Datortehniku piedāvā gan elektropreču veikali tirdzniecības centros, gan arī internetveikali. Ejot uz elektropreču veikalu varēsi izvēlēties un salīdzināt veikalā esošos datorus un konsultēties ar pārdevēju.

Savukārt iepirkšanās internetveikalā sniedz iespēju salīdzināt krietni vairāk datoru gan pēc tehniskajiem parametriem, gan arī īsā laikā atrast vislabāko cenas piedāvājumu, kas nodrošinās, ka izvēlēto preci varēsi iegādāties par viszemāko cenu.

Iepērkoties internetā ietaupīsi arī savu laiku, jo pirkumu vari veikt jebkurā diennakts laikā, neveltot laiku braucienam uz veikalu. Iegādāto preci tev piegādās īsā laikā tev visērtākajā veidā un vietā.

Par kādiem līdzekļiem pirkt?

Ja šim pirkumam esi iekrājis naudu vai arī izveidojušies brīvi naudas līdzekļi, tad par izvēlēto preci varēsi norēķināties uzreiz. Taču bieži vien gadās, ka esošā datortehika salūzt visnepiemērotākajā brīdī un uzreiz nav pieejami līdzekļi preces iegādei.

Šajā gadījumā liela daļa veikalu preču iegādei piedāvā līzinga pakalpojumus ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem, piemēram, 0% pirmo iemaksu vai arī bezprocentu aizdevumu.

Šāds pakalpojums sniedz iespēju par preci norēķināties pakāpeniski, tādā veidā tavs ikmēneša izdevumu apjoms būtiski nepieaugs.

Plānojot jauna datora iegādi, velti laiku tā parametru un cenas salīdzinājumam, lai tas kalpotu atbilstoši tavām vajadzībām un pirkumam atvēlētie līdzekļi būtu atbilstoši datora aprīkojumam.