Kā ietaupīt naudu ar to, ko parasti izmetam?

 

kredītsKurš gan no mums nevēlas pēc iespējas vairāk ietaupīt? Lai ietaupītu, ir jāiegulda laiks savu personīgo finanšu sakārtošanai un plānošanai. Kā arī dažkārt nākas mainīt savus ikdienas paradumus, lai uzlabotu finansiālo situāciju. Mums katram noteikti ir bijis tā, ka iegādājamies kādu preci un pēc kāda mazāka vai ilgāka laika posma izmetam to laukā. Pēc tam nodomājam, ka tā bijusi tikai zemē izmesta nauda. Patiesībā gadrīz katru dienu mēs apzināti vai neapzināti nopērkam ko tādu, ko parasti izmetam laukā. Kā šādās situācijās ietaupīt naudu?

Tu noteikti esi pamanījis, ka nopērkot pārtiku, Tev ir pilns maiss, taču tad, kad pārtikas preces izņem no to iepakojumiem, atkritumu ir vairāk, kā pašas pārtikas. Lūk, arī rodas lieki iztērēta nauda. Kā jau zināms, tad katras preces cenā ir iekļautas arī iepakojuma izmaksas. Lai samazinātu naudas tēriņus, ieteicams pirkt tās preces, kurām ir maz iepakojuma. Piemēram, var pirkt preces uz svara, tām būs tikai viens maisiņš. Vai arī, ja dzīvo Rīgā, vari doties uz veikalu, kur visu pārdod bez iepakojuma, līdzi ņemot pašam savus traukus.

Vai Tu esi no tiem cilvēkiem, kuri abonē vai pērk preses izdevumus? Ja jā, tad padomā, cik daudz naudas Tu iztērē par avīzi vai žurnālu, kuru izlasi vienu reizi un pēc tam to izmet laukā? Mūsdienās gandrīz visi preses izdevumi ir pieejami elektroniskā veidā internetā. Ja lasīsi internetā, ietaupīsi lielu naudas summu.

Mēs visi zinām, ka cilvēka organismam ir nepieciešams ūdens. Vai esi aizdomājies par to, cik daudz ūdens pudeles Tu nedēļā nopērc? Tieši tikpat daudz tukšās pudeles Tu izmet laukā. Ja iegādāsies pudeli, kura ir izmantojama vairākas reizes, arī ietaupīsi. Veikalos ir pieejamas daudz un dažādas plastmasas ūdens pudeles, atliek vien izvēlēties sev tīkamāko. Starpcitu, šādi mājās varēsi pievienot dažādus augļus ūdenim, lai uzlabotu garšu, kas būs daudz veselīgāk un izdevīgāk.

Šie ir tikai daži no ieteikumiem, kā samazināt izmaksas uz lietām, ko izmetam laukā. Tev noteikti ir vairākas lietas, kas prasa izdevumus – rēķini, iespējams, kredīts, komunālie maksājumi, tāpēc ņem vērā iepriekš minētos padomus un centies ietaupīt priekš daudz svarīgākām lietām.