Kā pārstāt iegādāties nevajadzīgas preces?

kredītlīnijaKuram gan nav gadījies izdarīt pārsteidzīgu lēmumu par kādas preces iegādi un vēlāk to nožēlot! Tomēr, ja šādas situācijas piemeklē bieži, jāsāk nopietni pārskatīt savi iepirkšanās paradumi. Ļoti iespējams, ka pārāk bieži ļaujies mirkļa impulsiem un vilinošiem akciju piedāvājumiem, neaizdomājoties par to lietderību ilgtermiņā.

 Pārāk bieža spontāno pirkumu veikšana var ietekmēt arī Tavu ikmēneša budžetu, tāpēc turpinājumā minētie ieteikumi lieti noderēs gan Tavas finansiālās situācijas stabilizēšanai, gan tērēšanās ieradumu maiņai.

 • Vienmēr, kad dodies uz lielveikalu atjaunot pārtikas preču krājumus vai iegādāties saimniecības preces, iepriekš sastādi iepirkuma sarakstu un iegādājies tikai tās preces, kas tajā minētas.
 • Kad dodies uz veikalu, ņem līdzi tieši tik daudz naudas līdzekļu, cik esi paredzējis pirkumu veikšanai. Šādā veidā atturēsi sevi no spontānu pirkumu veikšanas un izvairīsies no liekām precēm savā iepirkumu groziņā.
 • Neapmeklē veikalus bez vajadzības vai konkrētas nepieciešamības. Ja dosies uz veikalu tikai pastaigas pēc vai, lai iepazītos ar akciju piedāvājumu, vari nenoturēties pretim kādam īpaši izdevīgam, bet nevajadzīgam pirkumam.
 • Pirms veikt lielus pirkumus, vienmēr dod sev laiku pārdomām. Piemēram, ja veikala plauktā esi pamanījis preci, bet tā cena īsti neatbilst Tavām finansiālajām iespējām, nedodies ar to uzreiz pie kasēm, lai veiktu pirkumu. Tā vietā – dod sev laiku līdz nākamajai dienai un rūpīgi apsver preces lietderību. Ja arī pēc pārdomu laika esi pārliecināts, ka konkrētais pirkums Tev šobrīd ir patiesi nepieciešams, tad vari doties uz veikalu un to iegādāties.
 • Ja plāno pirkumus, kuru veikšanai tiks noformēts aizdevums, piemēram, https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/paterina-kredits vai https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/kreditlinija, izvērtē pirkuma lietderību ilgtermiņā, savas iespējas to atmaksāt un vienmēr izvēlies tādu atmaksas grafiku, kas atbilst Tavai finanšu situācijai.
 • Atturies no akcijas preču iegādes pie lielveikalu kasēm. Tieši tāpēc, ka pircēji šajā veikala zonā pavada salīdzinoši ilgu laiku, piemēram, stāvot rindā, tajā tiek izvietoti dažādi sadzīves priekšmeti un pārtikas produkti par īpaši izdevīgām cenām. 
 • Pirms ļauties mirkļa iegribām un veikt pirkumus, izpēti interneta veikalu piedāvājumus šajā preču kategorijā. Iespējams, kādā no interneta veikaliem šī pati prece būs atrodama par daudz izdevīgāku cenu.
 • Lai izvairītos no liekiem ikdienas tēriņiem, aprēķini dienā vajadzīgo līdzekļu apjomu un ņem līdzi tieši tik daudz skaidras naudas līdzekļu, lai tos segtu. Šādā veidā izvairīsies no dažādiem liekiem pirkumiem, ko veic ikdienas steigā, piemēram, iegādājoties kafiju līdzņemšanai vai ūdeni plastmasas pudelēs.
 • Lai būtu vieglāk apjaust kategorijas, kurās tērē pārāk daudz līdzekļu, sāc krāt visus ikdienas pirkumu čekus. Tādejādi varēsi labāk pārskatīt tēriņu kategorijas, kurās tērē pārāk daudz līdzekļu un ierobežot tās līdz minimumam.
 • Pirms veikt pirkumu, piemēram, jauna apģērba iegādi, lūdz padomu draugiem. Ja bieži ļaujies impulsīviem pirkumiem tieši apģērba vai apavu iegādē, skats no malas var lieti noderēt lēmuma pieņemšanā.
 • Uz pārtikas veikalu ieteicams doties pēc kārtējās maltītes. Ja dosies uz pārtikas veikalu izsalcis, neizbēgami iegādāsies daudz vairāk pārtikas preču, nekā Tev patiesībā ir nepieciešams.
 • Lai būtu vieglāk kontrolēt savus tēriņus, mēneša budžetu vienmērīgi sadali pa nedēļām. Šādā veidā labāk pārskatīsi finansiālos līdzekļus un būs vieglāk ieturēt savus iknedēļas tēriņus konkrētos rāmjos.
 • Vienmēr saglabā pirkuma čekus un preču garantijas apliecinājumus. Tas noderēs gadījumos, kad tomēr būsi ļāvies mirkļa impulsam un iegādājies lietu, kas Tev īstenībā nemaz nav nepieciešama, un varēsi to atgiezt atpakaļ veikalā, saņemot atpakaļ iztērētos naudas līdzekļus.