Kā sagatavot savu pagalmu pavasarim?

naudas aizdevumsPavasaris ir laiks, kad daba atmostas no ziemas miega. Tas nozīmē arī to, ka ir pienācis īstais brīdis sakopt arī savu pagalmu. Protams, pirmkārt, pagalma sakopšana attiecas uz privātmāju īpašniekiem, tomēr arī daudzdzīvokļu nama iemītnieki var droši apvienoties pavasarīgā talkā, lai pēc ziemas savestu kārtībā pie mājas esošo pagalmu. 

Lai veiksmīgāk tiktu galā ar savas sētas sakopšanu, esam sagatavojuši dažus padomus par to, kā sagatavot savu pagalmu pavasarim.

 

  • Sagrābiet lapas un novāciet nokritušos zarus

 

Lielāku daļu darbu Jūs varat paveikt pats savām rokām, piemēram, sagrābjot pērnās lapas un savācot pagalmā ziemā sakritušos zarus. Ar šo darbu, panāksiet tūlītēju efektu, lai pagalms izskatītos kārtīgs un būtu gatavs pavasarim.

 

  • Aprūpējiet savā pagalmā esošos košumkrūmus un kokus

 

Sagatavojot piemājas pagalmu pavasarim, svarīgi arī neaizmirst par tajā augošajiem košumkrūmiem, kokiem un augļkokiem. Varat izgriezt liekos un nokaltušos zarus, veikt mēslošanu košumkrūmiem. Ja pavasarī šie darbi tiks paveikti, visu vasaru varēsiet priecāties par ziedošu pagalmu. Ja nepieciešams iegādāties jaunu zāģi, trimmeri vai citas ierīces, noderēt var naudas aizdevums, taču pirms tam jāizvērtē sava iespēja to atmaksāt.

 

  • Iesējiet zālienu

 

Pavasaris ir arī īstais laiks, kad pagalmā atjaunot zālienu. Ja  nepieciešams, var pat iesēt to no jauna visā pagalmā vai tikai vietās, kur tas nepieciešams. Pirms zālāja sēšanas vispirms gan jāsagatavo augsne, lai iesētais sēklu maisījums veiksmīgi sasētos un jau pēc neilga laika spētu priecēt skatu ar acij tīkamu rezultātu. Atcerieties arī par vienmērīgu sēklu izkaisīšanu zemē atbilstošā dziļumā, svarīgs aspekts ir arī sējuma pieblietēšana. Jā zālāju sēsiet pirmo reizi, internetā ir atrodamas dažādas pamācības, kā to izdarīt pareizi. 

 

  • Sagatavojiet puķu dobes un augsni stādīšanai

 

Pavasaris ir ne tikai īstais brīdis, kad sagatavot augsni zāliena sēšanai, bet arī īstais brīdis, lai sagatavotu zemi puķu dobēm un augsni stādīšanai. Tieši tāpat kā dārzs pavasarī prasa rūpīgu sagatavošanos jaunajai stādīšanas sezonai, arī pagalms laikus jāsagatavo. Un jebkuru pagalmu izdaiļos skaisti sastādītas puķu dobes vai košumaugi.

 

  • Iekariet kokos putnu būrīšus

 

Lai pagalms būtu pavasarim pa īstam gatavs, ir vērts kokos iekārt putnu būrīšus, lai putniem būtu iespējams sagatavoties ligzdošanas sezonai. Ja būrīšus kokos iekarat regulāri, tad pārbaudiet, vai esošajiem būrīšiem nav nepieciešams remonts vai nomaiņa uz jaunu būrīti. Ja putnu būrīti savā pagalmā ievietosiet pirmo reizi, pārliecinieties, lai tas būtu iekārts tik droši, lai tam klāt netiktu kāds izsalcis kaķis. Savukārt, būrīti varat pagatavot pats, vai arī iegādāties veikalā jau gatavu. Vēlāk Jums atliks tikai izbaudīt putnu dziesmas visas vasaras garumā. Nemaz nerunājot par to, cik interesanti ir novērot, kā putnu mazuļi apgūst lidošanas prasmes.