Kā un par kādu summu vislabāk pārdot savu veco auto?

auto pārdošanas cenaPareiza lietotas automašīnas cenas noteikšana ir smalka māksla, jo tas būtībā ir sajaukums starp rūpīgu izpēti un intuīciju. Nosakot pareizo cenu un pārdošanas pieeju, Tu ātri vari pārdot automašīnu, savukārt, ja norādi nepareizu cenu vai izvēlies nepiemērotu pieeju, Tu gaidīsi nedēļas, lai pircējs ar Tevi sazinātos.

Tavs mērķis ir piedāvāt savu automašīnu par konkurētspējīgu cenu, taču cenu, kas ir pietiekami augsta, jo tas ļaus kaulēties un noslēgt labu darījumu. Tāpēc rūpīgi apsver, par kādu cenu pārdosi savu auto. Pieņemsim, ka vēlies pārdot automašīnu par 4000 eiro – sludinājumā Tev vajadzētu norādīt 4750 eiro. Savukārt, dārgāku automašīnu gadījumā Tev jānorāda arī proporcionāli augstāka cena. 

 

  • Izpēti tirgu

 

Vai Tava automašīna ir pieprasīta? Vai Tu par to vari prasīt augstu cenu? Vai ir īstais laiks to pārdot?

  • Ģimenes sedaniem, lai arī tie šķiet garlaicīgi daudziem automašīnu entuziastiem, ir pastāvīgs pieprasījums. Par tiem interesēsies cilvēki, kuriem nepieciešami pamata, lēti transportlīdzekļi.
  • Kabrioleta vai sporta automašīnas cena ir atkarīga no sezonas, kurā Tu to pārdod. Saulains, vasarīgs laiks padara šos automobiļus pieprasītākus pircēju acīs. Ja Tu pārdod rudenī un ziemā, sagatavojieties tam, ka process prasīs ilgāku laiku.
  • Kravas automašīnas un mikroautobusi, ko cilvēki bieži izmanto darbam, parasti tiek pārdoti ātri, un to cenas parasti ir konkurētspējīgas. Nenovērtē par zemu šādu transportlīdzekli.
  • Kolekcionāru automašīnu pārdošana prasa ilgāku laiku, un to pārdošanas cenas var būt grūti pašam noteikt, tāpēc ir vērts konsultēties ar kādu speciālistu. 

 

 

  • Izpēti konkurenci

Pārskati reklāmas dažādās tīmekļa vietnēs, lai redzētu cenu, kāda ir citām Tava modeļa automašīnām. Lielākā daļa tīmekļa vietņu piedāvā izvērstus meklējumus, lai atrastu modeļus pēc iespējas tuvāk konkrētajam transportlīdzeklim. Paturi prātā, ka tās ir vēlamās cenas, nevis pārdošanas cenas. Salīdzini automašīnas stāvokli, nobraukumu, ģeogrāfisko atrašanās vietu, lai palīdzētu noteikt pareizo cenu savam auto.

 

 

  • Izmanto intuīciju

Kad esi apsvēris visus racionālos aspektus, ir pienācis laiks ieklausīties intuīcijā. Varbūt Tev ir kaut kas tāds, ar ko Tava automašīna ir īpaša. Atceries, ka augstas cenas noteikšana gandrīz nekad nebūs kļūdains lēmums, jo vienmēr būs iespēja pazemināt cenu, kad potenciālie pircēji sāks zvanīt. Savukārt, ja Tu kļūdies un piedāvā pārāk zemu cenu, Tu to ātri pārdosi, bet nesaņemsi cerēto.

 

 

  • Apsver, kā nobraukums ietekmē automašīnas vērtību

Neaizmirsti, ka ne visas automašīnas ar vienādu modeli un gadu ir vienādas. Var būt grūti atrast transportlīdzekli, kas ir ar līdzīgu aprīkojumu, kā arī tādā pašā stāvoklī. Automašīnas nobraukuma salīdzināšana ir viens no galvenajiem veidiem, kā noteikt, vai automašīnas vērtībai vajadzētu būt lielākai par cita transportlīdzekļa vērtību. Automašīnai, kurai ir tikai 50 000 km nobraukums, varēs lietot daudz ilgāk nekā to, kuras nobraukums ir 250 000 km.

 

Octas.lv piedāvā iespēju ērti apskatīt dažādu apdrošināšanas polišu piedāvājumus no dažādām apdrošināšanas sabiedrībām. Salīdzini octa polises un izvēlies sev izdevīgāko variantu!

Atceries, ka bonus malus klase ir būtisks faktors, kas ietekmēs OCTA polises cenu, tāpēc ir vērts iepazīties, kā tā veidojas, un kāda tā ir Tavai automašīnai.