Kā veiksmīgi pārciest ziemu?

 

vīriešu apavi internetāJo vecāks kļūstu, jo biežāk pamanu, ka ir grūti sasildīties, neatkarīgi no tā, vai atrodos iekštelpās, vai ārā. Protams, daudzi smiedamies teiktu, lai pārvācos uz siltajām zemēm, taču esmu atradis veidus, kā veiksmīgi pārciest ziemu, un vēlos padalīties tajos ar jums.

  • Ģērbies kārtās. Sāksim ar pašiem pamatiem – ko vilkt? Izvēloties vairāk nekā vienu apģērba kārtu, tu ilgāk saglabāsi ķermeņa siltumu. Atceries – jo lielāka daļa auguma būs pārklāta ar audumu, jo siltāk tu jutīsies. Piemēram, britu pētnieki atklājuši, ka Sibīrijā cilvēki sevi pret aukstumu aizsargā, velkot vismaz četras apģērba kārtas.
  • Pasargā ekstremitātes. Cepures, kas apsedz ausis, ir ļoti svarīgs apģērbs, jo galva ir jutīgāka pret aukstumu, lai arī to dažkārt pat nejūtam. Tāpat šalle ir nepieciešama, jo tā pasargā kaklu un krūškurvi no aukstuma un vēja. Cimdi sasildīs rokas, turklāt aukstā laikā labāk izvēlēties dūraiņus, nevis pirkstaiņus. Savukārt piemēroti zābaki nodrošinās, lai pēdas būtu siltas, kā arī kājas neslīdētu, ejot pa ielu. Nezini, kur tos iegādāties? Sieviešu un vīriešu apavi internetā pieejami par labākām cenām un plašākā klāstā, tādēļ netērē laiku, staigājot pa veikaliem, bet ieskaties tiešsaistes veikalu piedāvājumā.
  • Rūpējies par savu veselību. Atceries, ka ir jālieto daudz ūdens, kā arī regulāri jāmazgā rokas. Lai izvairītos no ikgadējās gripas epidēmijas draudiem, vakcinējies jau laicīgi. Īpaši tas attiecas uz cilvēkiem gados.
  • Uzmanies, tīrot sniegu. Kā izrādās, šī nodarbe katru gadu kalpo par iemeslu, kādēļ tūkstošiem cilvēku gūst dažādas traumas. Ja vien tu ikdienā nenodarbojies ar fiziskām aktivitātēm, ķeršanās pie lāpstas un sparīga sniega tīrīšana var novest pie pārpūles un nopietnām veselības problēmām.
  • Parūpējies par savu mājokli. Ja vēlies samazināt izmaksas par apkuri, nosiltini jumtu, sienas, logus, kā arī durvju rāmjus. Atceries, ja mājās atrodas bērni un vecāki cilvēki, gaisa temperatūrai telpās jābūt nedaudz augstākai nekā parasti, jo viņiem ātrāk paliek vēsi nekā pieaugušajiem.
  • Izvairies no ugunsgrēkiem. Šis ir viens no lielākajiem riskiem, ar kuru cilvēki sastopas ziemas laikā, taču, rīkojoties pareizi, no tiem iespējams izvairīties. Pirmkārt, mājoklī ieteicams ierīkot dūmu detektoru, kas drīz būs obligāta prasība visur. Nekad neizmanto plīti vai cepeškrāsni, lai apsildītu telpu. Tā vietā ieguldi naudu kvalitatīvā sildītājā. Ja iespējams, centies izvairīties no pagarinātāju izmantošanas, kas nereti ir ugunsgrēku cēlonis. Ja tomēr bez tiem nevar, izvēlies jaunus un kvalitatīvus pagarinātājus, nevis vecus un nolietotus.
  • Brauc uzmanīgi. Pirmkārt, pārliecinies, ka tavs auto ir sagatavots ziemai – uzlādēts akumulators, atbilstošas riepas, antifrīzs radiatorā, kvalitatīvi vējstiklu tīrītāji, kā arī ziemai piemērots vējstiklu tīrīšanas šķidrums. Mērojot lielākus attālumus, vienmēr pārliecinies, ka tavs telefons ir pilnībā uzlādēts, paņem līdzi lukturi, sniega lāpstu, ledus skrāpi, mazo lāpstiņu, nedaudz smilšu, lieku segu, kā arī ko ēdamu. Un, protams, ievēro ceļu satiksmes noteikumus.

Ceram, ka tev šie ieteikumi noderēs, lai pārciestu auksto ziemu. Tiekamies vasarā!