Kad māju īrēt, bet kad – iegādāties?

patēriņa kredītsIr cilvēki, kuri savas dzīves laikā vairākas reizes maina savu dzīvesvietu. Iemesli šādai rīcībai var būt dažādi, piemēram, darba vietas maiņa, otras pusītes atrašana vai arī vēlme sākt pavisam jaunu dzīvi.

Ir divi varianti, kādā mājvietā var izvēlēties dzīvot – dzīvoklī vai mājā. Tie cilvēki, kuri strādā lielpilsētās, visdrīzāk izvēlēsies dzīvot dzīvoklī. Taču tie, kuri strādā mazpilsētās vai laukos, apsvērtu arī domu dzīvot mājā.

Kad ir izlemts par labu dzīvoklim vai mājai, nākas atbildēt uz vēl vienu svarīgu jautājumu  – pirkt vai īrēt. Iespējams, ka tieši šis jautājums cilvēkiem sagādā vislielākās grūtības. Ja arī Tu šobrīd esi jaunas mājvietas meklējumos un zini, ka vēlies dzīvot mājā, tad lasi raksta turpinājumu! Tajā būs doti padomi, kad māju īrēt, bet kad – iegādāties.

  • Naudas līdzekļi

Gan pērkot māju, gan to īrējot, ir nepieciešami naudas līdzekļi. Ja Tavi ikmēneša ienākumi šobrīd nav tik lieli, lai varētu atļauties iekrāt nepieciešamo summu, kas vajadzīga, lai nopirktu māju, tad šobrīd vislabākais variants būs māju īrēt. Vēl viens variants ir izmantot tādu iespēju kā patēriņa kredīts. Ar šī aizdevuma palīdzību var iegādāties māju, taču noteikti ir jārēķinās, ka papildus komunālajiem maksājumiem, kā arī citām ar saimniecību saistītajām izmaksām, katru mēnesi būs jāmaksā procentmaksājumi, kas kopā var sastādīt vēl lielāku summu, nekā vienkārši īrēt māju. Tev pašam, atkarībā no finansiālās situācijas, ir jāsaprot, kurš variants būs Tev piemērotākais.

  • Ģimenes stāvoklis

Esošais ģimenes stāvoklis arī var ietekmēt izvēles izdarīšanu. Piemēram, ja Tu šobrīd neesi attiecībās, taču pats vēlies dzīvot mājā, pat, ja tā ir diezgan liela un plaša, tad vislabākais variants būs īrēt. Šādā situācijā pastāv liels risks, ka Tev tomēr būs vientuļi dzīvot vienam pašam, tāpēc beigās nolemsi par labu dzīvoklim. Taču, ja Tev jau ir izveidota ģimene, tad pavisam droši var domāt par mājas iegādi. Vislabāk iegādāties māju, kurai ir plašs pagalms, lai bērni tajā var rotaļāties.

  • Augsta īres maksa

Iespējams, ka Tu esi atradis savu sapņu māju, kurā vēlētos dzīvot pēc iespējas ilgāk. Taču var gadīties, ka šai mājai ir neadekvāti augsta īres maksa. Ilgtermiņā maksājot īri, Tu, iespējams, sapratīsi, ka izdevīgāk ir iegādāties īpašumā šo māju, protams, ja tas ir iespējams. Ja pastāv šāda iespēja, tad labāk ir iegādāties māju, nevis katru mēnesi maksāt pārmērīgi lielu īres maksu.

  • Brīvības sajūta

Savā īpašumā Tu jutīsies daudz brīvāks. Tev nebūs nevienam jājautā atļauja, vai drīkst veikt remontu, vai drīkst atbrīvoties no kādas mēbeles. Tikai Tu pats noteiksi, kā rīkoties ar savu īpašumu.