Kādas ir dakstiņu jumta seguma cenas mūsdienās? Atbrīvojamies no stereotipiem un domājam reāli.

dakstiņu jumtsMūsdienās jumta segumu klāsts ir ļoti plašs, tādēļ cilvēkam bez priekšzināšanām par jumta segumu priekšrocībām un trūkumiem ir ļoti grūti izvēlēties vienu variantu. Lai noskaidrotu kopējās jumta seguma izmaksas, ir jāizvērtē vairāki būtiski apstākļi, tai skaitā jumta platība, jumta konstrucijas sarežģītība, izvēlētais materiāls un tā cena.

Šobrīd ir novērota tendence izvēlēties tieši dakstiņu jumta segumu, jo tas ir gan izskatīgs, gan ilgmūžīgs, kā arī bieži vien lētāks par citiem jumta segumiem. Jumta segums ir tas, ko cilvēki bieži vien uzliek tikai vienu reizi mūžā, tas nozīmē, ka arī līdzekļi jumta uzstādīšanai ir vienreizēji, tādēļ ir būtiski saprast, ka jumta segums ir paliekoša vērtība, kas ikdienā mājas iemītniekiem un apkārtējiem sagādā prieku.

Dakstiņu cenas šobrīd ir ļoti ekonomiskas. Vidēji tās ir no 5,00 eiro par kvadrātmetru. Piemēram, daudzdzīvokļu mājai ar 720m2  dakstiņu materiāls izmaksā ap 7000,00 eiro. Bieži vien iegādājoties jumta materiālus dažādas kompānijas piedāvā arī papildus bezmaksas jumta nomērīšanu, materiālu tāmējumu un arī vecā jumta seguma apsekošanu, kā arī konsultācijas.

Savukārt, standarta privātmājai ar 160 m2 lielu jumta platību un spāru garumu 5 metri, betona dakstiņi izmaksā no EUR 1450,00 līdz EUR 3140,00, un māla dakstiņi, sākot no EUR 2170,00 līdz EUR 4290,00. Šīs cenas ir aprēķinātas, ietveros pašus dakstiņus, stiprinājumus, zemsegumu, blīvētājus, ventilācijas risinājumus un drošības aprīkojumu.

Ņemot vērā to, ka dakstiņu jumta segums kalpo vairāk par 100 gadiem, šādas cenas ir ļoti demokrātiskas. Vienreizējs ilgtermiņa pirkums ir iemesls, kādēļ nevajadzētu ietaupīt līdzekļus, taču galvenais ir domāt par kvalitāti, dizainu un mājas kopskatu. Lai pārliecinātos par to, kādas ir jumta seguma kopējās izmaksas tieši jūsu mājai un lai nerastos vilšanās pirkuma izvēlē, izmantojiet īpašo kalkulatoru (jumta izmaksas kalkulators) un sazinieties ar speciālistu, kas dalīsies savā pieredzē un zināšanās, un spēsiet rast sev piemērotāko risinājumu. Skaists jumts spēj izdaiļot jebkuru māju. Dzīvosim vienreiz, dzīvosim skaisti!