Ko izvēlēties – 3 in 1 ratus vai atsevišķas daļas?

bērnu rati 3 in 1Dažādas bērnu preces sāku iegādāties jau drīz pēc tam, ka uzzināju, ka esmu stāvoklī. Es biju patīkami satraukta! Man ļoti patīk pētīt dažādus piedāvājumus, kā arī iepirkties interneta veikalos, it īpaši 220.lv, kur varu atrast visu sev nepieciešamo. Kādēļ gan man kavēt laiku, pavadot nogurdinošas stundas veikalā, ja varu ieritināties dīvānā un bez steigas izskatīt preču klāstu.

Viena no pirmajā dilemmām, ar kuru sastapos, pērkot lietas mazulim, bija ratiņu izvēle. Mūsdienās ir jāsaprot, vai labāk piemēroti ir bērnu rati 3 in 1, kur ietilpst, sporta rati un to sistēma, kulbiņa, kā arī autokrēsliņš, taču šīs variācijas var atšķirties.

Savukārt otrs variants ir pirkt ratus un autosēdeklīti atsevišķi. Es neko daudz nezinu par sēdekļiem, ratiņiem vai ceļojumu sistēmām, tādēļ pavadīju daudzas stundas, pētot informāciju par tiem. Ak, ja jūs zinātu, cik daudz lietu jāpārdomā, lai izvēlētos labākos ratiņus!

Vai izvēlēties 3 in 1 ceļojumu sistēmu vai autosēdeklīti un ratiņus atsevišķi?

Šis ir lielais jautājums, kas jāpārdomā. Pirms īstā modeļa iegādes, es zināju, ka vēlos ratiņus, kas ļauj izņemt autosēdeklīti no mašīnas un to uzreiz arī ielikt ratu rāmī. Neviens taču nevēlas, lai bērns būtu jācilā no viena sēdeklīša uz otru, riskējot ar to, ka viņš pamodīsies un sāks raudāt!

Ratiņi 3 in 1 un atsevišķi ratiņi + autosēdeklis – kurš labāks?

  • 3 in 1 priekšrocības un trūkumi – tās ir ērtas, jo iekļauj visu, kas nepieciešams bērniņam, sākot no dzimšanas, līdz pat pāris gadu vecumam. Jaundzimušo auto sēdeklītis parasti piemērots aptuveni 11 – 16 kg smagiem bērniņiem savukārt pēc tam, kas mazais paaudzies, var pāriet uz standarta krēsliņiem un paliktņiem, kuriem nav aizmugures. Tiesa, šeit jāņem vērā ratiņu sistēmas kopējais svars – ja tie bieži jānesā augšā un lejā pa trepēm, rūpīgi jāizvēlas vieglāks modelis.
  • Jaundzimušo autosēdeklītis un atsevišķi rati – priekšrocības un trūkumi – ir iespējams izvēlēties arī ratu rāmi, kurā var ievietot auto sēdeklīti, kā arī iegādāties katru daļu atsevišķi. Mūsdienās veikalos pieejami universāli ratu rāmji, kas sader ar lielu daļu autosēdeklīšiem. Trūkums šim ir tas, ka materiāls ar laiku noveco, kā arī bērni ātri vien izaug no autokrēsliņiem.

Ko izvēlēties?

Manuprāt, atseviķa autosēdeklīša un ratu iegāde ne tikai ievērojami sadārdzina gatavošanos bērniņa ienākšanai pasaulē, bet arī apgrūtina rūpes par viņu nākotnē. Vieglāk taču ir, ja viss ir kompakts, viegli saprotams, atrodams un izmantojams.

Protams, katrs var izvēlēties to, kas viņiem labāk patīk un noder, taču es izvēlos ratus 3 in 1, kur viss ir iekļauts, un nav nepieciešams iegādāties papildus daļas.