Ko ņemt vērā, izvēloties velosipēdu bērnam?

bērnu velosipēdiTuvojoties vasaras sezonai, daudziem aktuāla kļūst velosipēda iegāde bērnam. Taču izvēlēties piemērotāko var šķist diezgan sarežģīts uzdevums. Kam pievērst uzmanību? Kā atpazīt piemērotāko velosipēdu? Par to turpinājumā!
Bērna augums
Pirmais būtiskais faktors ir bērna augums. Ja velosipēds nebūs atbilstošs bērna augumam – būs pārāk mazs vai pārāk liels – bērnam būs grūti ar to braukt, tādēļ zudīs arī viss braukšanas prieks.
Izvēloties velosipēdu, uzmanība jāpievērš uz tā norādītajam izmēram. Bērnu velosipēdiem izmēri tiek noteikti pēc riepām, un tiek mērīti collās, piemēram, 12”, 16”, 20” un 24”.
Bērnu velosipēdi mēdz būt atšķirīgi, tādēļ noteikti nevajadzētu paļauties uz norādīto izmēru vien. Svarīgi, lai bērns to pirms iegādes izmēģinātu – uzkāpjot uz velosipēda, bērna pēdām jāaizsniedz zeme. Tāpat vajadzētu pārliecināties, ka bērns spēj velosipēdu nolikt plakaniski uz zemes un tad atkal to pacelt. Bērna rokām vajadzētu ērti sniegties līdz stūrei, savukārt braukšanas laikā ceļgali nedrīkst skarties pie stūres.
Kvalitatīvas bremzes
Būtisks jebkura velosipēda elements ir bremzes. Bērnu velosipēdi nereti aprīkoti ar dubulto bremžu sistēmu – ja bērns nepaspēj nospiest rokas bremzes, palīgā nāk bremzes, ko var kontrolēt ar kājām. Izvēloties velosipēdu ar rokas bremzēm, jāpārliecinās, ka bērns tās var viegli aizsniegt un nospiest.
Lai arī bērnu velosipēdiem mēdz būt vairāki ātrumi, tomēr, tikmēr, kamēr bērns nav iemācījies stabili braukt, tādu opciju izvēlēties nevajadzētu.
Stūres augstums
Svarīgi, lai velosipēda stūre būtu novietota piemērotā augstumā. Ja tā būs pārāk zemu, bērnam nāksies pārāk liekties uz priekšu, tādā veidā sasprindzinot kaklu. Stūrei noteikti nevajadzētu būt pārāk augstai. Vislabāk, lai stūre ir vidējā augstumā – apmēram gurnu līmenī, kad bērns ir apsēdies uz velosipēda. Tādā veidā tiks nodrošināta labākā kontrole pār braucamrīku.
Svars
Lai bērnam velosipēda celšana un stumšana nesagādātu raizes, jāizvēlas iespējami viegls velosipēds. Protams, uzmanība jāpievērš arī tam, lai izmantotie materiāli būtu maksimāli kvalitatīvi.
Meklējot velosipēdu savai atvasei, ieskaties ne vien specializēto tirdzniecības vietu, bet arī interneta veikalu piedāvājumā, kur pieejams plašs dažādu braucamrīku klāsts.