Nepieciešams izvēlēties auto akumulatoru? Vērtīgi padomi tev!

auto akumulatorsAizejot vasarai, ir nepieciešams iegādāties ne tikai siltāku apģērbu, bet arī jāsāk domāt par savām automašīnām, lielāku vērību pievēršot ne tikai pareizai ziemas riepu izvēlei, bet arī automašīnas akumulatoram, tādā veidā rūpīgi sagatavojoties aukstajai sezonai.

Šajā rakstā esam apkopojuši vairākus vērtīgus padomus, kas tev ļaus pieņemt pareizo izvēli par to, kuru automašīnas akumulatoru izvēlēties.

Izvēlēties piemērotu akumulatoru ir ļoti svarīgi tā iemesla dēļ, ka tikai tad, ja būsi izvēlējies piemērotu automašīnas akumulatoru, būs iespējams palielināt tā kalpošanas laiku, kas attiecīgi nozīmē arī to, ka varēsi ietaupīt naudas līdzekļus, lai varētu iegādāties citas sen kārotas lietas.

Pārbaudi automašīnas tehnisko stāvokli

Bieži vien cilvēki ir neizpratnē par to, kurā brīdī nepieciešams iegādāties jaunu automašīnas akumulatoru. Tas bieži vien noved pie situācijas, ka cilvēki iegādājas jaunu automašīnas akumulatoru, lai gan vaina patiesībā ir kaut kur citur. Tāpēc ir ļoti svarīgi pirms jauna automašīnas akumulatora iegādes pārliecināties par to, vai automašīna ir labā tehniskajā stāvoklī.

Ir nepieciešams pārbaudīt, vai pareizi darbojas, piemēram, ventilācijas sistēma, klimata kontrole, spoguļu apsilde, degvielas sistēma. Protams, ļoti svarīgi arī pārbaudīt, vai motors ir labā darba kārtībā. Ja neesi pārliecināts par secinājumiem, tad vislabāk būtu uzticēt šo darbu zinošiem speciālistiem!

Pievērs vērību klimata apstākļiem

Ja esi iegādājies lietotu automašīnu, tad ir ļoti svarīgi saprast no kuras valsts ir ievesta attiecīgā automašīna. Ja tā ir ievesta, piemēram, no Centrāleiropas, tad jāņem vērā, ka tur automašīnas bieži vien tiek aprīkotas ar siltākam klimatam atbilstošākiem akumulatoriem, kas attiecīgi nozīmē to, ka Latvijas laikapstākļos, kad gada aukstajā sezonā termometra stabiņš noslīd zem nulles, šāds automašīnas akumulators nav piemērots.

Latvijas laikapstākļiem labāk būs piemērots auto akumulators, kurš ir aprīkots ar lielāku auksta motora iedarbināšanas strāvu. Meklējot piemērotāko auto akumulatoru noteikti sastapsies ar diviem izplatītiem terminiem – motora iedarbināšanas strāva un ietilpība.

Tev nepieciešams ņemt vērā, ka Latvijas laikapstākļiem vispiemērotākā ir tieši auksta motora iedarbināšanas strāva un šajā gadījumā tā ietilpībai ir sekundāra loma.

Savukārt motora ietilpība vairāk ir nepieciešama, piemēram, taksometriem, ātrās palīdzības automašīnām, policijas mašīnām u.c.

Akumulatora uzlāde

Tev nepieciešams atcerēties vienu ļoti svarīgu lietu – ja iegādāsies jaudīgāku automašīnas akumulatoru, tad jāņem vērā, ka izlādes laikā tas izlādējas mazāk un samazinās arī tā spriegums. Iegādājoties auto akumulatoru, noteikti ir nepieciešams arī atcerēties, ka auto akumulators ir regulāri jāuzlādē pat tad, ja automašīnu tu izmanto reti.

Ja iekārta ir teicamā tehniskā kārtībā, tad pietiks ar vienu uzlādi gada laikā. Savukārt, ja esi apņēmies uzlādēt akumulatoru, tad noteikti atceries, ka to nepieciešams atvienot no automašīnas elektrosistēmas!