Padomi, kad un kā iegādāties jaunas vasaras riepas

vasaras riepasRiepas ir viena no dārgākajām precēm, ko iegādāties automašīnai, taču Jums noteikti pēc vienas vai vairākām sezonām būs nepieciešamas jaunas vasaras riepas. Braukt ar nolietotām riepām, kurām ir neliels protektors, nav droši.

Ja jūs gatavojaties pirkt jaunas riepas, sekojiet soli pa solim padomiem, lai uzzinātu, kā izvēlēties riepas, kas derēs Jūsu automašīnai, atbildīs Jūsu braukšanas stilam un nepārsniegs budžetu.

  • Nosakiet, vai Jums ir vajadzīgas jaunas riepas

Pirms mainīt riepas, Jums ir jānoskaidro, vai esošās riepas ir savu laiku nokalpojušas. Pat ja Jūsu automašīna velk uz vienu pusi, slīd vai arī bremzējot neapstājas tik ātri, cik vajadzētu, iespējams, ka tā nav riepu vaina vai arī to ir iespējams vienkārši labot, piemēram, pārbaudot, vai riepās ir atbilstošs gaisa spiediens. Jums ir vizuāli jāpārbauda, vai riepām nav caurumu, nevienmērīga nodiluma un nodilušu protektoru. Vasaras riepu protektora dziļums atšķiras no ziemas riepu protektora dziļuma, tāpēc noskaidrojiet pareizo.

  • Vai riepām ir pietiekams protektora dziļums? Pārbaudiet to

Paņemiet eiro monētu un ielieciet to visvairāk nolietotajā riepas daļā ūdens novadīšanas kanālos. Labāk izvēlēties tādu monētu, kura ir pietiekami plata, lai varētu ievietot starp riepu ūdens novadīšanas kanāliem. Precīzākus mērījumus var iegūt ar lineālu vai speciālu mērierīci. Daudzām riepām ir arī nodiluma indikatori, kas ļauj viegli pamanīt nodilumu. Minimālais vasaras riepu protektora dziļums ir 1,6 mm, savukārt vidējais jaunu riepu protektora dziļums ir 6-8 mm. Labāk ir iegādāties jaunas riepas, pirms vecās ir tik nolietojušās, ka rodas ārkārtas situācija.

  • Izvēlieties pareizo riepu veidu un izmēru

Jums jāapskata automašīnas minimālās prasības, jāņem vērā braukšanas paradumi, vēlmes, piemēram, cik ilgi vēlaties, lai riepas kalpotu, jāizanalizē laikapstākļus, kādos biežāk braucat un ceļa segumus. Automašīnas rokasgrāmata precīzi parāda minimālās riepu prasības Jūsu transportlīdzeklim, kā arī gaisa spiedienu riepās. Citas prasības ir subjektīvākas, un Jums jāizlemj, kuras no tām ir svarīgākas.

  • Apskatiet riepu piedāvājumus

Automašīnas riepas tiek pārdotas dažādās vietās. Ja vēlaties iegūt jaunas riepas ātri un lēti, Jums, iespējams, būs jāatsakās no konkrētiem zīmoliem vai tipiem. Pirms izvēlaties, pārskatiet atsauksmes no citiem pircējiem. Lai gan ir iespējams atrast arī ļoti lētas vasaras riepas, tās var ātri nodilt, apgrūtināt braukšanu vai radīt citas problēmas, tāpēc labāk ir apskatīt piedāvājumus no dažādām cenu kategorijām. Sevišķi ērti ir apskatīt un pasūtīt riepas internetā. Ērti ir pārskatīt atbilstošas riepas, ja ir iespējams atlasīt dažādus riepu parametrus. Piedāvājumā var būt arī izmēri, kuru nav tuvākajā riepu tirdzniecības centrā.

Ņemot vērā šos riepu apskates un pirkšanas padomus, Jums vajadzētu būt lielākai izpratnei, ko darīt ar savas automašīnas vasaras riepām. Neatlieciet to maiņu uz pēdējo brīdi!

Jaunas un kvalitatīvas vasaras riepas varat iegādāties šeit!