Pavasara tīrīšana – kā to paveikt ātri?

 

mājokļa uzkopšanaPavasaris ir laiks, kad gan daba mostas, gan mēs savos mājokļos vēlamies tīrāku vidi. Mājās ienāk vairāk gaisma un ir vēlme tās uzspodrināt, ielaižot ne tikai jau minēto gaismu, bet arī svaigu gaisu. Visiem vecajiem putekļiem un ziemā uzkrātajiem krāmiem ir jāpazūd līdz ar pavasara ģenerāltīrīšanu, tāpēc šajā rakstā apskatīsim dažus padomus, kā šo tīrīšanu veikt ātri un viegli. 

Gandrīz katram ir pazīstama situācija, ka ejot tikai nomazgāt traukus, pēkšņi rodas vēlme notīrīt skapīšus, nomazgāt logus vai sākt mazgāt veļu. Kārtības un tīrības dienas ir vērtīgas reizi pa reizei, uztorot savas mājas vidi tīru, svaigu un aprūpētu. 

Pavasara tīrīšana ir veids kā ziemā uzkrātos putekļus izkratīt ārā, notīrīt netīrumus un atbrīvoties no lietām, kuras uzkrājušās drēgnajā rudens un ziemas periodā. 

Kā sadalīt darbus?

Visvieglāk būtu, ja pavasara tīrīšanu veiktu pakāpeniski katrā telpā atsevišķi, jo, ja visu ģenerālo tīrīšanu uzsāk visās telpās vienlaikus, tad var pietrūkt spēka to visu pabeigt, jo galu galā – ģenerālā tīrīšana nozīmē uzkopšanu telpā arī vietās, kuras ikdienā neuzslauka vai netīra. 

Process

Pirms tīrīšanas sākuma, iegādājaties dāžādus speciālos tīrīšanas līdzekļus, kas ļaus Jums vieglāk un ātrāk visu satīrīt. Mājokļa uzkopšana ar palīglīdzekļiem pavisam noteikti var būt viegla un aizraujoša. 

Sākat ar lielākajām un piņķerīgākajām lietām, piemēram, virtuvē izkrāmējiet skapīša plauktus vai iztīriet cepeškrāsni un ledusskapi. Nomazgājiet logus. Pārējais virtuves telpā bieži vien jau tiek regulāri uzkopts, tāpēc būs vieglāk veikt ātrāku tīrīšanu jau pamata lietām. 

Iztīriet plauktus

Nekas tik ļoti neizņem vietu kā mazie sīkumi – suvenīri, papīri un visādi citi nieki, kuri bieži vien sāk aizņemt plauktus, vitrīnas un palodzes, tāpēc esi kritisks un izvērtē, kuras lietas Jums patiesi vajag un kuras lietas variet arī izmest. 

Arī drēbju un apavu skapis pavasarī ir laiks, kad var sākt nomainīt garderobi un ieziemot ziemas drēbes. Sašķirojiet drēbes, kuras vairāk nevelciet, vai kuras ir novalkātas. Neesiet iecietīgs pret lietām, kuras tiešām vairāk Jums garderobē nav vajadzīgas!

Pirms drēbju skapja revīzijas, iesakām arī iegādāties dažādus organizātorus, jaunus pakaramos, drēbju skapja atsvaidzinātāju, kā arī apģērbu maisus ilgākai drēbju uzglabāšanai. 

Neizmirstiet arī par atvilktnēm, kā arī atvilkt skapjus vai gultu un iztīrīt uzkrātos putekļus arī no turienes. 

Augi

Arī mājas augi pavasarī vēlas jaunu dvesmu, tāpēc parskatiet vai tiem nevajag nomainīt zemi, tos pabarot ar minerālmēsliem, noslaucīt no tiem putekļus, kā arī izlikt lielākā gaismā. 

Mājokļa uzkopšanā variet veltīt vai nu vienu pilnu dienu, vai sadaliet pienākumus arī starp mājiniekiem. Citkārt, ja nav iespējas veltīt veselu dienu, tad vadieties pēc principa uzkopjot pakāpeniski telpas – vienu pēcpusdienu uzkopjiet virtuvi, citā veltiet laiku viesistabai utt.