Prieks mazajiem

 

lego konstruktoriSpēlēšanās un rotaļāšanās, kā ierasts, tiek uzskatīta par bērnu nodarbi, ar kuru pieaugušie, savā aizņemtajā un darbu pārpildītajā ikdienā, neaizraujas. Un tomēr – ir rotaļas un spēles, kuras nemaz tik svešas nav arī pieaugušajiem.

Lego konstruktori ir viena no tām, ja tā var saukt, rotaļlietām, kas ir gluži tuva un mīļa kā mazajiem, tā pusaudžiem, un arī pieaugušajiem. Ne velti, Lego konstruktori bieži vien ir paredzēti vecumā no 0–99 gadiem, kā minēts uz iepakojuma. Informācija, kas vienmēr šķitusi ļoti sirsnīga un jauka, tiklīdz paskatos uz iepakojumu. Tas nozīmē, ka darbošanos ar Lego var izbaudīt kā mazi tā lieli. Un ne velti. Ir redzēti tik lieli un sarežģīti Lego veidojumi, kas gan iekļauti Ginesa rekordu grāmatā, gan vienkārši izskatās elpu aizraujoši. Daudziem pasaulē Lego konstruktori ir sirdslieta un hobijs – tas ir gluži, kā salikt sarežģītu puzli, tikai telpiskā formātā, veidojot dažādas konstrukcijas, būves un gala rezultātā izveidojot kaut ko tādu, ko izjaukt noteikti negribas, bet citiem ir iespēja papriecēt acis.

Dodoties uz veikalu, vai, kaut vai paskatoties internetā, varam atrast visdažādākos Lego konstruktorus – vienkāršus, sarežģītus, apjomīgus detaļu ziņā, tematiskus un vēl daudz dažādus citus. Un kāpēc gan neveltīt savu brīvo laiku šādam hobijam, ja radošā un tehniskā domāšana strādā, gan sekojot instrukcijām, lai kaut ko uzbūvētu, gan ļaujoties brīvai fantāzijai. Protams, vienmēr var būvēt to, kas paredzēts uz kastes, tomēr daudz lielāks izaicinājums ir izveidot kaut ko unikālu – savu, izplānojot, kā izskatīsies izveidotā konstrukcija. Bieži vien tas prasa gana ilgu laiku – ne vienā dienā uzbūvēt milzīgu Lego pilsētu vai, piemēram, iespaidīgu kuģi. Un tad nu cilvēki, kam šī patiešām ir tuva aizraušanās, tam velta gadus un vairāk, brīvajos brīžos pieslēdzoties savam hobijam, meklējot, iegādājoties papildus Lego komplektus, ar kuriem papildināt, piebūvēt vai pilnveidot savu izplānoto konstrukciju.

Lego konstruktori spēj aizraut ikviena vecuma cilvēku, ne velti kompānija un koncepts pastāv jau vairākas dekādes, piedāvājot arvien jaunus un jaunus Lego konstruktorus, komplektus un iespējas attīstīt radošās iespējas. Arī vecāki bieži vien, kā vienu no rotaļlietām, kas noteikti ir bērnu rotaļlietu kastē, izvēlas tieši dažādus Lego konstruktorus, apzinoties, ka bērnam tie ir attīstoši, palīdz raisīt un veidot radošumu un attīstīt domāšanu, koordināciju un dažādas citas nepieciešamās prasmes.

Ar Lego aizrauties var jebkurā vecumā, un nav nemaz jāsasniedz Ginesa rekords, lai izveidotu kaut ko patiešām fantastisku. Tikai jānobruņojas ar nedaudz pacietības un jābūt vēlmei būvēt un veidot.