Rolls-Royce no A līdz Z

Rolls RoyceAutomašīna, kas svin nu jau savu 116 dzimšanas dienu, leģendām apvītu stāstu aprunāta un luksusa mīļotāju iecienīta – tāds ir Rolls-Royce. Rolls-Royce automašīna pasaules līmenī sevi izceļ gan ar apzeltītiem modeļiem, gan īpašām pasūtījuma automašīnām, kuru salons ir izšūts viscaur ar ziediem. 

 

Britu kompānijas ražojumi vienaldzīgu neatstāj, tāpēc šajā rakstā apskatīsim Rolls-Royce automašīnu evolūciju līdz šodienai, izceļot svarīgāko un ekskluzīvāko šo automašīnu raksturā. 

Vēsture

Leģendu satikšanās 

  1. gada 4. maijā Frederiks Henrijs Roiss Mančesterā tikās ar uzņēmēju Čārlzu Stjuartu Rolsu, kur Frederiks paslavēja Rolsa būvēto auto. Šajā dienā aizsākās arī stāsts par turpmāk pasaulē tik zināmo kompāniju un automašīnu. 

 

Drīz vien Parīzē debitēja divas jaunā uzņēmuma “Rolls-Royce Motor Cars” automašīnas ar divu un četru cilindru dzinējiem. Pēc debijas tika radīts “Rolls-Royce Silver Ghost” modelis, kurš tajā laikā ar ražotajām automašīnām izcēlās ar klusu un līganu gaitu, bet kā galvenais akcents bija tā izturības spēja. Pieprasījums šim modelim bija milzīgs un drīz vien esošā ražotne kļuva par šauru. 

  1. gadā Čārlzs Rolss gāja bojā un Frederiks kompānijas darbību turpināja viens. Darbības gaitās Frederiks aizsāka darbu arī pie lidmašīnu dzinējiem un jauniem automašīnu modeļiem, kas visi kā viens ieguva lielu atzinību un pasaules atpazīstamību. 
  2. gadā “Rolls-Royce” savā paspārnē paņēma likvidētā “Bentley Motors” aktīvus un uzsāka jaunu savas kompānijas ēru, ražojot sporta automašīnas. 

 

Mūsdienas

Roku darbs

Iedarbinot mūsdienu Roll-Royce automašīnu, eleganti iznirst Spirit of Ecstasy figūriņa, kas veidojas no 24 kustīgiem savienojuma gultņiem. Rolls-Royce automašīnu ražošana ir unikāls roku darbs, jo to aizvien dara cilvēki ar āmuriņu, otiņu un rokas instrumentiem, nevis automatizētā ražošanā. Vienīgie roboti, kas atrodas rūpnīcā, ir krāsu darbnīcā, jo automašīnas standarti pieprasa perfektu krāsojumu piecos slāņos, tomēr arī korekcija grūti pieejamās vietās tiek veikta ar meistaru rokām. 

 

Individuāla, luksus klases pieeja

Rolls-Royce automašīnās ir iebūvēts ledusskapis ar diviem dzesēšanas režīmiem, kas ir apzināti pielāgoti vīnu turēšanai tajos. 

Lai automašīnas būtu luksusa līmenī, tapšanas laikā tām tiek veikti aptuveni 4500 elektroniskie salīdzināšanas testi, bet pēc izgatavošanas tās tiek intensīvi testētas visu cauru gadu – 14 kvalificētu kompānijas inženeru vadībā vismaz 16 testos. 

Automašīnas tiek veidotas pielāgojoties tās šoferiem, veidojot neizmērojamu ērtību un sajūtu gammu, piemēram, Rolls-Royce automašīnās ir jutīgi sensori, kas spēj pielāgot pasažieru un vadītāja svaru sēdekļos, radot komfortablu pārvietošanos. 

Roll-Royce ir slavens arī ar savu perfekto skaņas izolāciju, turklāt būtisks vēsturisks fakts ir tas, kā britu mūziķis Skepta vienu no saviem skaņdarbiem ir ierakstījis uz Rolls-Royce Phantom aizmugurējā sēdekļa. 

Svarīgi pieminēt arī to, ka senā kompānija ir ļoti mūsdienīga un spēj arī digitalizēties, jo saviem pircējiem dod iespēju pasūtīt sev automašīnu arī izmantojot WhatsApp aplikāciju. 

 

Roll-Royce ir lieliska un ekskluzīva automašīna, kas prasa arī daudz rūpes, tomēr, lai kāda automašīna būtu Tavā īpašumā, tai ir jābūt tehniskā kārtībā un apdrošinātai. Savu izdevīgāko apdrošināšanu, balstoties uz Tavu šī brīža bonusa klasi, meklē šeit