Sadzīves tehnika, kas ekonomē enerģiju

sadzīves tehnika

Ikdienu bez sadzīves tehnikas vairs nevar iedomāties neviens. Veļas mašīna, trauku mazgājamā mašīna, ledusskapis un saldētava, cita virtuves tehnika, kondicionieris, putekļu sūcējs, biroja un virtuves elektronikas iekārtas palīdz aizvadīt ikdienu vieglāk, ērtāk un patīkamāk.  Ik pa laikam, kad kāds dusmojas par to, ka atkal no trauku mašīnas jāņem ārā šķīvji, un tas ir tik grūti, vajadzētu aizdomāties par to, cik absurdi tas ir un kā pie šiem lieliskajiem palīgiem esam pieraduši.

Sadzīves tehnika ērtākai ikdienai!

Sadzīves tehnika spēj padarīt ikdienu tik ērtu un tik vienkāršu. Lielai daļai cilvēku nepatīk pirkt neko dārgu, ja ir iespēja nopirkt lētāk – vienalga, vai tā ir mašīna, ledusskapis vai iRobots. Lietota sadzīves tehnika nebūt nav peļama izvēle.

Energoefektīvas iekārtas ļauj ieekonomēt

Viss mainās brīdī, kad saprotam, ka ģimenes budžetā ievērojamu “robu” rada elektroenerģija. Sākot pētīt, kas varētu būt noticis, parasti izrādās, ka lielu daļu enerģijas patērē lētā un nekvalitatīvā sadzīves tehnika. Mūža garumā tieši par elektrību samaksātā summa ir lielākā daļa no iekārtas kopējās vērtības un tāpēc arī ir tik svarīgi izvēlēties energoefegktīvas iekārtas. Par energoefektivitāti patiešām ir vērts maksāt vairāk, jo jaunas iekārtas gada laikā patērē tikpat daudz elektrības, kā vecās vai lietotās, iespējams, mēneša laikā.

Kā atšķirt energoefektīvu tehniku

Energoefektīva sadzīves tehnika tiek marķēta ar speciāliem apzīmējumiem, kas ļauj jau pirms preces iegādes noteikt tās enerģijas patēriņu. Parasti izmanto Eiropas Savienības marēķēšanu no A līdz G, vai arī no ASV nākušo zvaigžņu sistēmu no 1 līdz 6. ES tirgū pieejami arī eko-marķētie produkti, kas apzīmēti ar puķīti, kuriem ir vēl labākas energoefektivitātes īpašības un papildus, piemēram, ierobežots troksnis, garāks mūža ilgums, ražošanas laikā ierobežota kancerogēno un toksisko materiālu lietošana.

Ir arī vienkāršas un ikdienā viegli realizējamas lietas, ko var darīt, lai sadzīves tehnikas elektrības rēķinus samazinātu. Galvenais ir nezaudēt siltuma plūsmu, tāpēc neiesaka novietot plīti blakus saldētavai vai ledusskapim, vai to nav ieteicams karstā laikā turēt blakus logam, kas rada caurvēju.