Vai lielāka alga nozīmē labāku dzīvi?

patēriņa kredīts“Laimi nav iespējams nopirkt par naudu…” Ikviens no mums ir dzirdējis šo teicienu. Taču, kā ir patiesībā? Vai mūsdienu materiālajā pasaulē naudai kādā brīdī var nebūt nozīmes? Pirms vairākiem gadiem Prinstonas universitātē veiktā pētījumā tika atklāts, ka liela alga spēj uzlabot cilvēka dzīvi un darīt viņu laimīgāku, taču tikai līdz noteiktam līmenim, proti, 75 000 dolāru gadā, kas ir aptuveni 6250 dolāru mēnesī.

Vai lielāka alga ietekmē to, kā mēs jūtamies?

Protams, būsim atklāti – algas palielināšanās padara mūs priecīgākus, kā arī uzlabo mūsu dzīves kvalitāti. Pirmdienas vairs nešķiet tik briesmīgas, un arī celšanās agri no rīta neliekas tik kaitinoša.

Taču, vai iespējams droši apgalvot, ka šīs pozitīvās emocijas ir pilnībā balstītas tikai uz naudu? Patiesībā tas nav vienīgais, kas ietekmē mūsu pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Lielākoties mēs priecājamies par drošības sajūtu, ko sniedz nauda. Tā liek mums justies pārliecinātākiem par savu dzīvi un stabilākiem, jo apzināmies, ka varam atļauties iegādāties to, ko vēlamies, kā arī mums būs pieejami finanšu līdzekļi, ja pēkšņi atgadīsies kas neplānots.

Bieži vien šādās situācijās tiek izmantots patēriņa kredīts vai kāds cits aizdevums, ko var atmaksāt pakāpeniski. Taču, protams, nav šaubu, ka labāk jutīsimies, ja savas problēmas spēsim atrisināt pašu spēkiem.

Ir kāda lieta, kas Tev jāzina par naudu – neatkarīgi no tā, cik lielu algu Tu pelnīsi, un, cik strauji tās apjoms paaugstināsies, Tu domāsi, kā nopelnīt vēl vairāk, kā tikt vēl augstāk pa karjeras kāpnēm? Noslēpums slēpjas tajā, ka cilvēki ir būtnes, kurām reti ir gana. Mēs visu laiku vēlamies vairāk. Īpaši, attiecībā uz algu. Turklāt šajā gadījumā patiess ir teiciens par to, ka, augot samaksai, aug arī vajadzības un prasības.

Vai nauda spēj darīt laimīgu?

Zināmā mērā, jā, taču līdz konkrētam brīdim. Dzīve būs vienkāršāka, ja naudas līdzekļus uztversim nevis kā laimes un prieka radītāju, bet gan kā līdzekli, kas padara mūsu dzīvi vienkāršāku.