Vai tu zini, kādām lietām jābūt tavā auto ziemas sezonā?

 

lētas riepasZiema beidzot ir sasniegusi arī mūsu platuma grādus. Ko tas nozīmē? Kādam, iespējams, tas neko daudz dzīvē nemaina, taču autovadītājiem šis laiks ir uztraukumu pilns, jo sniegs, vējš, ledus un citas ziemas “piedevas” mēdz radīt dažādas problēmas.

Ja arī tu šajā sezonā mēdz pārvietoties ar auto, tev vajadzētu zināt to, kādām lietām obligāti jāatrodas tavā mašīnā? Neesi pārliecināts, ka tev ir viss nepieciešamais? Ieskaties šajā rakstā!

Ledus skrāpis un vējstiklu tīrāmais šķidrums

Šīs ir pamata lietas, kurām vajadzētu būt ikvienā auto. Tu taču zini, ka priekšējam un aizmugurējam mašīnas stiklam braukšanas laikā ir jābūt atbrīvotam no sniega un ledus, turklāt ne visiem transportlīdzekļiem ir iebūvēta stiklu atkausēšanas sistēma.

Ledus skrāpis ir efektīvs piederums, kas palīdz notīrīt piesalušo ledus kārtu, taču arī tīrāmais šķidrums ir noderīgs, jo tas palīdz uzturēt stiklu tīru, neļaujot tam aizsalt. Turklāt šis komplektiņš tev noderēs ne tikai, dodoties prom no mājas, bet arī vakarā, atgriežoties atpakaļ.

Apģērbs

Autovadītāji nereti atzīst, ka vieglāk pie stūres ir braukt tad, ja mugurā nav bieza jaka vai mētelis, taču ir vērts nolikt bagāžniekā lieku virsjaku, kuru izmantot nepieciešamības gadījumā.

Ja tavs auto pēkšņi noslāpst, var gadīties, ka nāksies gaidīt, kamēr atbrauks palīgi, tādēļ šajā laikā tev jāpaliek siltumā. Jaka būs tieši laikā. Turklāt komplektā vari pievienot arī cimdus, šalli un cepuri.

Runājot par apģērba nozīmi, uzmanību vajadzētu pievērst arī tam, ko nēsā tavi pasažieri. Ir vērts atgādināt, ka ziemā ieteicams nēsāt vairākas drēbju kārtas, kas nodrošina komfortu arī aukstā laikā.

Mašīnā vajadzētu atrasties arī atstarojošajai vestei. Lai arī tā tevi nesasildīs, tumšā laikā tu būsi redzams. Ja nāksies apstāties ceļa malā un izkāpt no auto, lai, piemēram, mēģinātu stopēt citus šoferus, kas varētu palīdzēt, šī veste būs ļoti noderīga.

Pirmās palīdzības aptieciņa

Lai ātri varētu sniegt palīdzību brīdī, kad noticis negadījums vai arī kāds guvis traumu, pirmās palīdzības aptieciņa ir neatņemama sastāvdaļa, kurai obligāti jāatrodas arī tavā auto.

Automašīnas “piepīpēšanas” komplekts

Jā, mēdz gadīties, ka mašīnai izlādējas akumulators, un tā vienkārši “nelec”. Šādos gadījumos viena no alternatīvām ir “piepīpēšana”, izmantojot otru auto. Lai to izdarītu, vienmēr vadā līdzi nepieciešamos kabeļus.

Pārtika un ūdens

Ja gadīsies, ka tavs auto pēkšņi paliks ceļa vidū un nāksies gaidīt, kamēr atbrauc palīdzība, tev noteikti noderēs kas ēdams. Šim mērķim automašīnā vēlams turēt musli batoniņus un ūdens pudeli.

Ziemas apstākļi rada dažādus izaicinājumus šoferiem. Lai tu uz ceļa justos droši, pārliecinies, ka automašīnai ir uzstādītas ziemas riepas. Neriskē ar savu un citu veselību un dzīvību, gadu no gada izmantojot vienu un to pašu komplektu. Interneta veikalā 220.lv vari iegādāties kvalitatīvas un lētas riepas dažādiem apstākļiem. Tāpat regulāri pārbaudi riepu protektoru dziļumu.