Vai vērts pirkt bērnu šūpuļkrēslu?

bērnu krēsliņiVai Tu meklē ērtu un drošu vietu, kur novietot savu mazuli, kamēr gatavo pusdienas vai darbojies pie datora? Tad šūpuļkrēsliņš noteikti būs lieliski izvēle, it īpaši, ja bērniņš tikko dzimis. Protams, daudzi vecāki, gaidot ģimenes pieaugumu, sastopas ar dažādiem izdevumiem, tādēļ arī šaubās, vai ir vērts pirkt bērnu šūpuļkrēslu? Lai palīdzētu izlemt, esam apkopojuši šo krēsliņu priekšrocības un trūkumus.

            Priekšrocības

  • Vibrācijas funkcija. Daudzi bērnu krēsliņi pieejami ar iebūvētu vibrācijas mehānismu, kuram iespējams pat regulēt ātrumu. Vibrācija noder efektīvai mazuļa nomierināšanai, ja viņš raud vai niķojas, kā arī šīs kustības ieaijā mazos ķiparus miegā. Ne visiem bērniem patīk šī funkcija, tādēļ jāvēro mazuļa reakcija, kad to ievieto krēsliņā.
  • Mūzikas atskaņošana. Vibrācija nav vienīgā funkcija, ko piedāvā dažādi bērnu šūpuļkrēsliņi. Vēl viena izplatīta īpašība ir iebūvēts mūzikas atskaņošanas mehānisms vai arī mīkstas rotaļlietas, kas karājas bērnam virs galvas iebūvētā statīvā, kas piestiprināts krēsliņa pamatnei. Ieslēdzot mehānismu, mantiņas var griezties, skan mūzika un dažreiz pieejamas arī lampiņas, kas skaisti spīd, nodrošinot mazajam ķiparam izklaidi, kamēr viņš guļ šūpuļkrēsliņā.
  • Pārvietojamība. Atšķirībā no bērnu manēžām vai šūpolītēm, ko iebūvē durvju ailē, šūpuļkrēsli ir viegli un vienkārši pārvietojami no vienas telpas uz otru. Tāpat tos var paņemt līdzi, dodoties uz laukiem vai ciemos, lai būtu veids, kā bērnu nomierināt, ja tas sāk niķoties. Ir arī saliekami krēsliņu modeļi, kas saliktā veidā aizņem ļoti maz vietas, tādēļ būs lieliski piemēroti nelieliem mājokļiem.
  • Materiāls. Atpazīstamāko ražotāju izgatavotie bērnu šūpuļkrēsliņi veidoti, izmantojot mazuļiem drošus un draudzīgus materiālus un audumus, lai, atrodoties krēsliņā, viņiem netiktu noberzta galva vai citas ķermeņa daļas, un nerastos alerģijas.
  • Ergonomisks dizains. Bērnu krēsliņi veidoti tā, lai būtu piemēroti trauslajiem mazuļu mugurkauliem, kas vēl tikai attīstās. Tādēļ nav jābaidās par bērna drošību vai labsajūtu, ieliekot viņu šādā šūpuļkrēslā.

Trūkumi

  • Svara ierobežojumi. Bērnu šūpuļkrēsliņi un gultiņas, kas nereti apkopoti vienā modelī, var tikt izmantoti tikai konkrētu laika periodu, ņemot vērā svara ierobežojumu. Parasti tas līdz 12 kg, taču var atšķirties. Tāpat jāņem vērā arī minimālais svars, ja tāds norādīts, tādēļ nevajadzētu krēsliņā likt zīdainīti, kas sver mazāk par norādīto minimālo svaru.
  • Vecuma ierobežojumi. Krēsliņus parasti var lietot, vai nu no dzimšanas brīža, vai arī viena mēneša vecuma. Maksimālais lietošanas laiks ir vidēji līdz 6 vai 7 mēnešu vecumam.
  • Novietojuma kļūdas. Bērnu šūpuļkrēsliņi ir veidoti, lai rūpētos par mazuļa drošību, un to dizains ir īpaši pielāgots, lai nodrošinātu balansu arī tad, ja bērniņš ļoti aktīvi spārdās un kustās. Taču platā krēsliņa apakšdaļa savu stabilitātes funkciju pildīs tikai tad, ja tas tiks novietots uz stabilas, līdzenas virsmas, tādēļ vienmēr ir jāuzmanās, lai krēsliņš būtu novietots pareizi, pretējā gadījumā riskē ar mazuļa veselību un pat dzīvību.

Gan šūpuļkrēsliņus, gan autosēdeklīšus un citas bērnu preces iespējams iegādāties interneta veikalā 220.lv.