Vai viegli nopirkt guļammaisu bērnam?

guļammaisi bērniemKad iegādājamies guļammaisu bērnam, ir vairākas lietas, kas jāpārdomā. Pirmkārt, jāzina, kādam mērķim tas tiks izmantots – lielākoties pārgājienos? Ja tā, uzreiz sev jāvaicā, kurā gadalaikā tie norisināsies? Varbūt guļammaiss nepieciešams skolas braucieniem, nakšņošanai pie draugiem un vasaras nometnēm? Vai zem tā apakšā tiks likts piepūšamais vai parastais matracis? Visi šie faktori ietekmēs to, vai bērns guļammaisā jutīsies silti un ērti.

Kāda veida guļammaisu iegādāties?

Mūmijas formas guļammaisi ir viens no populārākajiem veidiem mūsdienās, turklāt tam ir slēgta apakšējā daļa, tādēļ ķermenis tiek uzturēts siltumā un siltais gaiss cirkulē guļammaisa iekšienē. Turklāt vairākiem modeļiem ir pieejamas arī kapuces veida augšējā daļa, kas teorētiski nodrošina to, ka iespējams gulēt bez spilvena.

Otrs populārākais guļammaisu veids ir aploksnes formas, kurš visbiežāk ir taisnstūra formā, un divas malas iespējams attaisīt, izmantojot rāvējslēdzēju. Arī šiem modeļiem mēdz būt “kapuce”. Ņemot vērā formas īpatnību, jārēķinās, ka tajā guļot, var būt grūtāk nodrošināt siltumu

Vai guļammaiss ir bērnam piemērots?

Papildus citiem faktoriem, ir vērts arī padomāt par to, cik viegli un ērti guļammaisu ir nest, izņemt no tā somas un ielikt tajā atpakaļ. Dodoties uz nometnēm, skolas ekskursijām utt., bērnam pašam būs jāpako savas mantas, tādēļ ir svarīgi, lai šis uzdevums nebūtu sarežģīts.

Kāda izmēra guļammaisu pirkt?

Tā kā guļammaisi bērniem ir pieejami dažādos izmēros, ir vērts iegādāties mazliet lielāku modeli, lai to varētu izmantot pāris gadus. Tajā pašā laikā nav ieteicams pirkt pārāk lielu guļammaisu, kura kāju daļā ir daudz brīvas vietas, jo tas nenodrošinās pietiekamu siltumu.

Kas jāzina par siltuma nodrošināšanu?

Tas, cik biezu un kāda materiāla guļammaisu iegādāties, būs atkarīgs no sezonas un laika apstākļiem, kuros bērns dosies pārgājienā, skolas ekskursijā, uz nometni vai kur citur. Dažādi ražotāji piedāvā atšķirīgas guļammaisu specifikācijas un maksimālās gaisa temperatūras, kādās konkrēto modeli var izmantot, tāpēc ir vērts pārbaudīt divreiz, pirms izvēlies īsto sev vai bērnam.