Vērtīgi padomi, izvēloties datoru spēlēm

videokarte spēlēmIzvēloties datoru, svarīgi ņemt vērā, kādam mērķim tas tiks izmantots. Ir skaidrs, ka kritēriji, izvēloties datoru spēlēm, atšķirsies no būtiskākajiem parametriem, izvēloties datoru darbam vai ikdienišķu darbību veikšanai. Šoreiz vairāk par to, kādiem faktoriem pievērst uzmanību, izvēloties datoru spēlēm.

Videokarte

Vispirms jau jāsaprot- kādām spēlēm tiks dota priekšroka. Vienkāršākām spēlēm pietiks ar vienkāršu, datorā integrētu videokarti. Jaudīgākām spēlēm prasības ir lielākas – tad videokarte spēlēm jāizvēlas tāda, kurai ir sava atsevišķa atmiņa (VRAM).

Procesors

Būtisks elements ir arī procesors – tas nodrošina spēles un citas programmatūras veiksmīgu darbību. Svarīgi pievērst uzmanību procesora kodolu skaitam – piemēram, 4 kodolu procesors būs veiksmīgāka izvēle kā 2 kodolu procesors.

Operatīvā atmiņa

Operatīvā atmiņa pieejama (RAM) dažādos lielumos, taču spēlēm piemērotāks būs dators, kura operatīvā atmiņa ir vismaz 8 GB. Ideālā gadījumā – vēl vairāk.

Displejs un monitors

Lai spēļu grafika būtu maksimāli efektīva, jāizvēlas vismaz 1920×1080 pikseļu displejs. Pieejami matēti un glancēti datora ekrāni – tas, kādu izvēlēties, lielākoties ir gaumes jautājums. Matētais ekrāns mazāk atstaros saules starus, savukārt glancēts nodrošinās dzidrākas krāsas.

Klaviatūra un datorpele

Lai spēle izdotos, svarīgi arī pie datora justies ērti. Ja vien iespējams, izmēģiniet gan klaviatūru, gan datorpeli. Svarīgi, lai to lietošana būtu maksimāli ergonomiska.

Cietais disks

Lai spēli būtu iespējams uzinstelēt, nepieciešams cietais disks – HDD. Ātrākai procesora darbībai nepieciešams arī SSD cietais disks.

Kur iegādāties datoru?

Aktuāls ir arī jautājums – kur datoru iegādāties? Viens no variantiem, protams, ir specializētie veikali. Taču dažkārt tajā esošo datoru izvēle var pievilt. Tādā gadījumā talkā jāņem interneta veikali, kur atrodams plašs piedāvājums, lieliskas cenas, izdevīga pasūtījuma piegāde. Iepērkoties internetā, spēkā ir distances līgums, kas nosaka – pircējam ir tiesības 14 dienu laikā atdot iegādāto preci  atpakaļ pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ neatbilst prasībām.

Lai dators būtu veiksmīgs pirkums, rūpīgi jāiepazīstas ar tā specifikāciju un, ja nepieciešams, jājautā padoms speciālistiem. Noteikti jāiepazīstas ar visiem garantijas nosacījumiem.